Lokalne

Ukwiecone miasto. Znów możemy być „naj”

Opublikowano

w dniu

Miasto Świnoujście po raz kolejny bierze udział w plebiscycie Terra Flower Power 2020 na najpiękniej ukwiecone miasto. To już dziewiąta edycja konkursu, siódma z naszym udziałem. Jak podkreślają organizatorzy, w konkursie nie chodzi tylko o tytuł: To podsumowanie całego roku prac nad tym, żeby nasza przestrzeń miejska stała się bardziej przyjazna.

Co roku otrzymujemy dziesiątki pozytywnych wiadomości od zadowolonych mieszkańców i turystów, którzy chwalą naszą miejską zieleń, a nawet z ciekawością dopytują, gdzie miasto robi tak udane zakupy. Na nasz „zielony” wizerunek pracuje sztab ludzi, którzy są nie tylko doskonałymi estetami, ale przede wszystkim rozumieją potrzebę równowagi między miejską infrastrukturą a naturą. I tak tam, gdzie powstały zabudowania kosztem naturalnej, dzikiej roślinności, rekompensujemy ten ubytek tworząc różnorodne – nie tylko kwiatowe kompozycje. 

Idziemy po tytuł

Świnoujście rozpoczęło uczestnictwo w plebiscycie od 2014 roku. To był start z „wysokiego c ”, bo swoją pierwszą rywalizację ukończyliśmy na 29 pozycji na 118 miast. Z każdym kolejnym rokiem pozycja w rankingu była wyższa: w 2015 – 9., w 2016 – 5., w 2017 – 3., a w 2018 udało się pokonać wszystkich startujących i mogliśmy oficjalnie powiedzieć: „Najpiękniej Ukwiecone Miasto w Polsce” to my. W ubiegłym roku nie udało się powtórzyć tego wyniku, ale przed nami kolejna szansa. Tym bardziej, że otwarto nowe, piękne miejsca. Nasadzenia na Promenadzie Zdrowia, Ogród Sensoryczny, odnowiona promenada historyczna jeszcze zwiększają procent uporządkowanych rabat i ukwieconych terenów na 44 wyspach. Głosowanie rozpoczyna się 3.08. 2020. Każdy z nas może zrobić kilka zdjęć z ukwieceniem Świnoujścia i przesłać na www.facebook.com/inspirowani.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version