Lokalne

Krzyże na ulicach mają związek z FAMĄ przeniesioną do sieci

Opublikowano

w dniu

W Świnoujściu wystartowała FAMA. W tym roku ma okrągły jubileusz. Przez pandemię, przeniosła się do świata wirtualnego. W sieci można obejrzeć np. koncerty, czy wywiady z ciekawymi ludźmi. Nie wszyscy się jednak godzą na taki typ festiwalu.

– Akcentujemy na miejscu, że jest okrągły 50-ty jubileusz tego festiwalu. Nie zgadzamy się z tym, że jest to edycja wirtualna, a świętowanie jest przełożone na za rok. To jest cofanie się w czasie, jakieś zakrzywienie – mówi Daniel Zyzik, były famowicz. – Dostaliśmy zgodę autorów tekstu piosenki „Co się stało z mamą” Maryli Rodowicz na zmianę na „Co się stało z FAMĄ?” – dodaje.

Jak się okazuje, pojawiające się krzyże na terenie Świnoujścia, mają związek z Famą przeniesioną  wyłącznie do sieci.

– Na placu Wolności w dniu rozpoczęcia FAMY stanął krzyż. Będzie ich 12, utworzymy drogę krzyżową – dodaje Daniel Zyzik.

Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej to  coroczna, sierpniowa impreza odbywająca się od 1966 w Świnoujściu. Do tej pory słynęła z warsztatów, teatru ulicznego, piosenek, aktorstwa i różnorodnych happeningów.

Po publikacji artykułu, do naszej redakcji przesłano oświadczenie organizatorów festiwalu FAMA. Treść publikujemy poniżej:

Organizatorzy Festiwalu Fama informują, że nie są inicjatorami ulicznego happeningu z wykorzystaniem symboli religijnych na ulicach Świnoujścia. Zdecydowanie i jednoznacznie odcinamy się od tego zdarzenia. Z doniesień medialnych wiemy, że ma być to głos sprzeciwu niektórych przedstawicieli lokalnego środowiska artystycznego wobec organizacji jedynie wirtualnego festiwalu. Jednocześnie informujemy, że w Świnoujściu odbędą się kameralne wydarzenia z możliwością fizycznego uczestnictwa. To koncerty z udziałem świnoujskich twórców w Klubie Szum oraz Barze Hamaki, które zaplanowano na dwa ostatnie dni festiwalu (28 oraz 29 sierpnia). Będzie można wziąć w nich udział „na żywo” lub obejrzeć transmisję on-line (na platformie You Tube).  Zapraszamy mieszkańców Świnoujścia oraz gości do oglądania wirtualnych zdarzeń artystycznych. Szczegółowy program: www.fama.org.pl. Jednocześnie mamy nadzieję, na (już fizyczne) SPOTKANIE w mieście na 44 wyspach za rok, podczas jubileuszowej 50. FAMY 2021. 

1 Komentarz

  1. Lukas temu

    27 sierpnia 2020 na 06:42

    Niechaj takie lewackie prowokacje zrobi sobie Zyzik w dzień niepodległości razem z tą szemraną grupą Kopiejka.

  2. JestemZMiasta temu

    25 sierpnia 2020 na 10:32

    Grypa jest co roku. U jej źródeł są wirusy i koronawirusy. Pomimo szczepionek na grypę ,co roku w Polsce choruje jakieś 3-3,5 mln ludzi. Do tej pory nikt nie zamykał gospodarki, szkół, a ludziom nie nakazywano chodzić w maskach.
    To oznacza , że nie będzie żadnej cudownej szczepionki , która „wyleczy” przestraszonych. Zakaz imprez kulturalnych to prawdziwa epidemia. Nic dziwnego , że część ludzi sie buntuje.

  3. Blasius temu

    25 sierpnia 2020 na 09:46

    Pewnie pistępowi czerwoni znowu szaleją. Droga krzyżowa im by się przydała ale taka prawdziwa. Porządna pokuta i od razu by inaczej spojrzeli na świat. Dostrzegli by, że ich „miłość” jest nienawiścią, a ich „tolerancja” bardziej przypomina faszyzm, który tak ochoczo wszystkim przypinają. Tytuł newsa przykry bo jest sprzeczny z treścią

  4. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ temu

    24 sierpnia 2020 na 17:49

    Dlaczego piszecie nieprawdę?
    Oświadczenie FAMY było takie, że z krzyżami nie mają nic wspólnego i od tego incydentu się odcinają.
    Pozwolę sobie ich zacytować:
    „Organizatorzy Festiwalu Fama informują, że nie są inicjatorami ulicznego happeningu z wykorzystaniem symboli religijnych na ulicach Świnoujścia. Zdecydowanie i jednoznacznie odcinamy się od tego zdarzenia. Z doniesień medialnych wiemy, że ma być to głos sprzeciwu niektórych przedstawicieli lokalnego środowiska artystycznego wobec organizacji jedynie wirtualnego festiwalu. Jednocześnie informujemy, że w Świnoujściu odbędą się kameralne wydarzenia z możliwością fizycznego uczestnictwa. To koncerty z udziałem świnoujskich twórców w Klubie Szum oraz Barze Hamaki, które zaplanowano na dwa ostatnie dni festiwalu (28 oraz 29 sierpnia). Będzie można wziąć w nich udział „na żywo” lub obejrzeć transmisję on-line (na platformie You Tube). Zapraszamy mieszkańców Świnoujścia oraz gości do oglądania wirtualnych zdarzeń artystycznych. Szczegółowy program: http://www.fama.org.pl Jednocześnie mamy nadzieję, na (już fizyczne) SPOTKANIE w mieście na 44 wyspach za rok, podczas jubileuszowej 50. FAMY 2021.”

  5. FAMA temu

    24 sierpnia 2020 na 17:35

    Organizatorzy Festiwalu Fama informują, że nie są inicjatorami ulicznego happeningu z wykorzystaniem symboli religijnych na ulicach Świnoujścia. Zdecydowanie i jednoznacznie odcinamy się od tego zdarzenia. Z doniesień medialnych wiemy, że ma być to głos sprzeciwu niektórych przedstawicieli lokalnego środowiska artystycznego wobec organizacji jedynie wirtualnego festiwalu. Jednocześnie informujemy, że w Świnoujściu odbędą się kameralne wydarzenia z możliwością fizycznego uczestnictwa. To koncerty z udziałem świnoujskich twórców w Klubie Szum oraz Barze Hamaki, które zaplanowano na dwa ostatnie dni festiwalu (28 oraz 29 sierpnia). Będzie można wziąć w nich udział „na żywo” lub obejrzeć transmisję on-line (na platformie You Tube).

    Zapraszamy mieszkańców Świnoujścia oraz gości do oglądania wirtualnych zdarzeń artystycznych. Szczegółowy program: http://www.fama.org.pl
    Jednocześnie mamy nadzieję, na (już fizyczne) SPOTKANIE w mieście na 44 wyspach za rok, podczas jubileuszowej 50. FAMY 2021.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version