Lokalne

Nie ma planów zmiany malowania miejskich autobusów

Opublikowano

w dniu

Ani logotyp kampanii promocyjnej  „Świnoujście wyspy możliwości”, ani pomarańczowa kolorystyka nie znajdą się na miejskich autobusach jeżdżących po Świnoujściu. Pojazdy pozostaną w dotychczasowym malowaniu biało-niebiesko-pomarańczowym wraz z dawnym logotypem wiatraka.

– Nie ma żadnych planów zmiany w wyglądzie autobusów. Jak zapewne wielu mieszkańców pamięta, ich obecny wygląd zewnętrzny, to efekt propozycji mieszkańców w 2010 roku, w czasie wymiany starej floty komunikacji miejskiej na nową – poinformował świnoujski magistrat.

Właśnie wtedy jeden z mieszkańców napisał do prezydenta i zaproponował, aby zewnętrzny wygląd nowych autobusów nie był tradycyjny biało – czerwony czy biało – niebieski, ale podkreślał morski, wyspiarski charakter miasta. Pomysł spodobał się prezydentowi. Po jego nagłośnieniu do urzędu nadesłano jeszcze kilka pozycji. Na ich podstawie opracowano ostateczny wygląd zewnętrzny autobusów miejskich.

Firma Publicon zaproponowała, na potrzeby kampanii promocyjnej miasta, ujednolicony branding, w tym między innymi znak turystyczny –  w eleganckiej formie jeden z najważniejszych symboli Świnoujścia – Stawę Młyny. Zaproponowano także nową kolorystykę: żółto-pomarańczowo-błękitną.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version