Lokalne

 „Jedynka” z nowym ogrzewaniem

Wykonawca dotrzymał terminu i zgłosił już zakończenie wymiany centralnego ogrzewania w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Narutowicza. W najbliższych dniach ma zakończyć się procedura odbioru. Nowe ogrzewanie to początek termomodernizacji tego budynku.

Wykonawcą jest Konsorcjum firm „Wodnik” Diana Zawadzka z Choszczna oraz „Expert” z Dolic koło Stargardu, które wybrano w przetargu. 4 sierpnia 2020 podpisano umowę i Miasto przekazało wykonawcy budynek szkoły. Na pierwsze prace, czyli wymianę centralnego ogrzewania konsorcjum miało 39 dni. Na pozostałe prace 120 dni od dnia podpisania umowy. Koszt inwestycji to niecałe 1,1 mln złotych brutto.

Te pozostałe prace to: prace rozbiórkowe warstw podłogowych na stropie, rozbiórka obróbek blacharskich na stropodachu, demontaż instalacji odgromowej, rynien i rur spustowych na stropodachu, okien drewnianych w wykuciem z muru ościeżnic, starej stolarki drzwiowej, docieplenie stropu pod dachem wełną mineralną, wymiana starych okien zewnętrznych na nowe, drzwi zewnętrznych, nowe obróbki blacharskie i instalacja odgromowa po dociepleniu ogniomurków, docieplenie wewnętrznych ścian strychowych.

SP nr 1 przy ulicy Narutowicza to już kolejna placówka edukacyjna w naszym mieście, która przejdzie termomodernizację.

Wcześniej takie inwestycje wykonano już w dziewięciu budynkach innych miejskich placówek edukacyjnych: Szkole Podstawowej nr 6, dawnym gimnazjum nr 2 (dziś SP nr 6), Szkole Podstawowej nr 4, Liceum Ogólnokształcącym im Mieszka I, Szkolnym Ośrodku Specjalno – Wychowawczym oraz czterech przedszkolach miejskich nr 3,5,1 i 10.

Tekst i fot. BIK UM Świnoujście

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version