Lokalne

60 osób przeszło badania. Zgłasza się coraz więcej młodych ludzi

Opublikowano

w dniu

60 osób przeszło 24 września badania densytometryczne w kierunku osteoporozy. Na badaniach pojawia się coraz więcej młodych osób. – Świadczy to o większej świadomości społeczeństwa – mówi Grzegorz Pozorski, elektroradiolog z mobilnej pracowni  densytometrycznej OSTEOBUS.

Komercyjne badania można było wykonać na terenie naszego szpitala w zeszłym tygodniu (24 września). Spośród 60 przebadanych osób u 15 stwierdzono osteopenię, a u siedmiu osteoporozę. Badania tego typu w Świnoujściu przeprowadzane są cyklicznie jesienią i wiosną. Od 10 lat cieszą się dużym zainteresowaniem.

– Można zauważyć, że na badaniach pojawiają się coraz młodsi pacjenci. Świadczy to o większej świadomości społeczeństwa – mówi G. Pozorski – Badania wykonuje się u pacjentów od ósmego roku życia. Aparat, którego używam jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce – dodaje.

Ostebus współpracuje z ponad 80 podmiotami leczniczymi w Polsce. Jak tłumaczy G. Pozorski badaniu powinien się poddać każdy, kto miał jakieś złamania, u kogo na podstawie zdjęcia RTG jest podejrzenie choroby, ale też osoby o niskiej masie ciała, stosujące leki sterydowe, przechodzące choroby reumatologiczne czy endokrynologiczne, a także zmagające się z bólem kręgosłupa.

Tekst i fot. Bartosz Turlejski/Szpital Miejski

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version