Lokalne

Kalendarzyki listkowe to świetny nośnik reklamy. Zobacz, dlaczego

Opublikowano

w dniu

Kalendarzyki listkowe to niewielkie produkty sprawdzające się świetnie zarówno w roli gadżetów reklamowych, jak i stałego wyposażenia pracowników konkretnej firmy. Dwustronny zadruk umożliwia umieszczenie nie tylko poszczególnych dni, lecz także informacji o działalności danego przedsiębiorstwa. Co sprawia, że cieszą się taką popularnością i gdzie można zlecić ich wykonanie?

Czym są kalendarze listkowe?

Kalendarzyki listkowe to niewielkie arkusze grubego papieru najczęściej zadrukowane z obu stron. Stanowią one swego rodzaju połączenie zwykłego kalendarza z wizytówką firmy. Na tylnej powierzchni kartki można bowiem umieścić podstawowe informacje o działalności przedsiębiorstwa oraz niezbędne dane kontaktowe. Z tego powodu kalendarze listkowe są świetnym nośnikiem reklamy, jednocześnie zachowując walory użytkowe.

Gdzie zamówić wydruk kalendarza listkowego?

Wydruk kalendarza listkowego można zlecić w profesjonalnych firmach zajmujących się realizacją takich produktów krok po kroku. Jednym z miejsc tworzących kalendarzyki reklamowe jest drukarnia internetowa OpenPrint, która oferuje możliwość wykonania spersonalizowanego projektu na życzenie klienta. W takich firmach istnieje również opcja wgrania własnego pliku graficznego zgodnego z podanymi parametrami. Kalendarz listkowy to doskonałe rozwiązanie głównie dla przedsiębiorstw, które dysponują rozległą bazą klientów obdarowywanych gadżetami reklamowymi.

Kalendarze reklamowe online

Obecnie formalności związane z drukiem kalendarzy listkowych można załatwić bez wychodzenia z domu. Na rynku istnieje wiele drukarni internetowych, które wymagają jedynie przesłania pliku o odpowiednich parametrach oraz wybrania wymiarów i rodzaju papieru wykorzystywanego do tworzenia kalendarzy. Niekiedy zdarza się również, że takie firmy oferują możliwość stworzenia indywidualnego projektu na zamówienie klienta.

Kalendarze listkowe jako nośnik reklamy

Wiele firm ma potrzebę stworzenia gadżetów reklamowych, które następnie trafiają do współpracowników lub potencjalnych klientów. Kalendarze listkowe to jedno z lepszych i tańszych rozwiązań tego typu. Takie gadżety są bardzo małe, dlatego bez problemu zmieszczą się w wizytowniku. Dodatkowe informacje o działalności firmy umieszczone na tylnej stronie kartonika sprawiają, że pełni on funkcję nie tylko podręcznego kalendarzyka, lecz także nietypowej wizytówki.

Kalendarze reklamowe w wielu odsłonach

Przykładowy kalendarzyk listkowy

Kalendarzyki listkowe można spersonalizować nie tylko pod względem nadruku, lecz także takich parametrów, jak typ papieru czy ewentualne lakierowanie oraz foliowanie. Wiele drukarni internetowych pozwala także na zmianę kształtu narożników na zaokrąglone, które ulegają niszczeniu podczas użytkowania w mniejszym stopniu niż te prostokątne. Zamawiając kalendarzyki, warto pamiętać również o tym, że im więcej egzemplarzy, tym niższa cena za sztukę.

Jak zaprojektować kalendarzyk listkowy?

Osoby dysponujące odpowiednią wiedzą i umiejętnościami mogą zaprojektować kalendarzyk listkowy samodzielnie. Zwykle jednak proces ten wymaga skorzystania z usług grafika lub drukarni oferującej możliwość stworzenia spersonalizowanej propozycji. Rozpoczynając pracę nad docelowym plikiem, warto pamiętać o określonych parametrach dostosowanych do techniki druku wykorzystywanej przez daną firmę poligraficzną. Zwykle dotyczą one przestrzeni barwowej, wymiarów oraz wskaźnika dpi, ale wiele drukarni informuje także o ewentualnych spadach i marginesach.

1 Komentarz

  1. Michał temu

    6 października 2020 na 22:03

    Kalendarze to całkiem niezła reklama. W lutym poznałem na targach remadays firmę specjalizującą się w tym i teraz z nimi współpracuję. 12.02 znowu się tan wybiorę i zobaczę jakie firmy z branży reklamowej będą się wystawiać

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version