Lokalne

Najnowszy raport z placu budowy tunelu

Opublikowano

w dniu

Na wyspie Wolin zakończyła się przebudowa i uruchomiono linię napowietrzną wysokiego napięcia 110 kV. Obecnie trwa przygotowanie dokumentacji powykonawczej dla tego zadania. Jednocześnie rozpoczęto wykop pod nową trasę linii kablowej wysokiego napięcia 110 kV. Prowadzona jest też przebudowa gazu średniego ciśnienia KGS2.

Na wyspie Uznam w segmencie pierwszym rozpoczęto wykop pod płytę denną. W segmentach od drugiego do szóstego zakończono budowę wieńca ścian szczelinowych, rozpór żelbetowych stałych oraz  montaż rozpór tymczasowych. W segmencie siódmym zakończono przesłonę jet-grouting. W segmentach dziesiątym i jedenastym zakończono ściany szczelinowe i rozpoczęto wykonywanie przesłony jet- grouting.

Kontynuowana jest przebudowa sieci wodno-kanalizacyjnej na zachód i wschód od ul. Karsiborskiej. Po zachodniej stronie rozpoczęto przebudowę lini średniego napięcia. Cały czas trwa tam też budowa odwodnienia układu drogowego.

W zakładzie prefabrykacji odbywają się próbne odlewy segmentów obudowy i prefabrykacja płyt drogowych.

Ważne prace toczą się wokół i w komorze startowej dla maszyny TBM. Trwa wykop podstropowy do poziomu płyty dennej, mycie ścian szczelinowych oraz montaż drugiego poziomu rozparcia tymczasowego. Komora jest też odwadniana. Dodatkowo przygotowywany jest plac do rozładunku i składowania elementów maszyny TBM przy komorze startowej.

Źródło: Tunel Świnoujście

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version