Lokalne

Warszów ma 1,5 km nowej drogi rowerowej

Opublikowano

w dniu

Nowa droga rowerowa biegnie wzdłuż ulicy Barlickiego i łączy się z już istniejącą drogą dla rowerów przy tej ulicy. Docelowo będzie częścią całego układu dróg rowerowych zaprojektowanych w ramach inwestycji związanych z przebudową dróg do portu.

Niemal 550 metrów nowego odcinka to wspólny ciąg pieszo – rowerowy. Wykonawca zakończył już prace budowlane i położył nawierzchnię na ostatnich metrach. Pozostały jeszcze prace wykończeniowe np. nasadzenie zieleni. Wykonawca zapowiada, że w najbliższych dniach zgłosi inwestycję do odbioru.

Budowa drogi rowerowej wzdłuż ul. Barlickiego jest częścią programu inwestycyjnego pn. „Budowa układu dróg rowerowych w celu umożliwienia dojazdu do węzła przesiadkowego przy ul. Dworcowej/Barlickiego”. Wykonawcą była firma EUROVIA Polska z Kobierzyc, która została wybrana w przetargu. Koszt inwestycji to ponad 2 mln złotych, z czego ponad 1,3 mln złotych to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020 w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.

Info i fot. BIK Urząd Miasta Świnoujście

1 Komentarz

 1. Rybiarz-saper temu

  15 października 2020 na 17:01

  A co na to ryby, które przeżyły po wybuchu bomby?
  Czy zaakceptowały ścieżkę dla rowerów?

  • ????? ➔ • temu

   16 października 2020 na 11:55

   Te ryby przesiadły się na rowery i hulajnogi, a niektóre nawet na hula-hop.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version