Lokalne

Spadek rezerwacji miejsc w obiektach noclegowych. Wraca problem

Opublikowano

w dniu

Turystyka zorganizowana wciąż ponosi straty związane z koronawirusem. Mówił dziś o tym na antenie Twojego Radia Piotr Piwowarczyk, szef Świnoujskiej Organizacji Turystycznej.

Sezon wakacyjny był dobry przede wszystkim dla właścicieli miejsc noclegowych. Biura podróży, organizatorzy wycieczek nie mogli praktycznie prowadzić działalności.

– Niektórzy zamknęli bilans i wyszli na „zero”, niektórzy trochę zarobili. Należy pamiętać, że ten sezon rzeczywiście był bardzo dobry jeżeli chodzi o ilość turystów indywidualnych i przyjazdy rodzinne, o tyle nie istniała w ogóle turystyka zorganizowana – zauważa Piotr Piwowarczyk z ŚOT.

To jednak nie koniec problemów branży. Ta już zgłasza, że po wprowadzeniu w Polsce stref, spada ilość zapytań o rezerwacje na październik, listopad i grudzień. Straty odnotowuje sektor eventów i organizacji wycieczek szkolnych.

– Druga gałąź gospodarki turystycznej – ta zorganizowana turystyka, rzeczywiście może w przyszłym roku mieć problemy. Szczere wyrazy współczucia dla całego sektora eventów, dla wycieczek szkolnych. Dziś nic nie wskazuje, że latem przyszłego roku ta sytuacja w tej branży turystyki wróci do normalności – podkreśla Piotr Piwowarczyk.

Pomocą mogłaby być kolejna tarcza i środki na utrzymanie miejsc pracy.

Posłuchaj całej rozmowy: 

https://www.swinoujskie.info/wp-content/uploads/2020/10/ROZM0WA_PIWOWARCZYK_SRODA.mp3?_=1

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version