Lokalne

Na Warszowie. Osiedlowy mini park i plac zabaw już gotowe

Opublikowano

w dniu

Wykonawca dotrzymał umowy i zgłosił zakończenie prac na budowie osiedlowego mini parku i placu zabaw podwórkowych przy zbiegu ulic Norweskiej i Ludzi Morza. Kilka tygodni temu tuż obok powstał tam pumptrack.

Zarośnięty dotąd i zapuszczony teren staje się na Warszowie atrakcyjnym miejscem do zabaw i wypoczynku. Osiedlowy mini park i plac zabaw wykonano w ramach Budżetu Obywatelskiego. Wniosek o powstanie takiego miejsca złożyła mieszkanka tej części miasta i radna Sylwia Marszałek. W głosowaniu poparło ją 751 mieszkańców.

Intencją powstania mini parku i placu było spowodowanie, aby młodsi i starsi, jak najwięcej czasu spędzali na powietrzu. Zieleń na zarośniętym dotąd terenie została uporządkowana, wytyczono alejki między drzewami, postawiono ławki i kosze na śmieci. Na części już wyrosła nowo posadzona trawa, na pozostałej została posiana i na dniach powinna zacząć kiełkować.

Na samym placu zabaw, oprócz huśtawek i innych urządzeń do zabawy, stolika do gry w popularnego „Chińczyka”, są również miejsca do gier/zabaw podwórkowych. Takich jak tor do gry w kapsle, klasy i inne. Jest też wiata z miejscami do siedzenia i stołami, stojaki na rowery itp.

Wykonawcą inwestycji, wraz z przygotowaniem terenu, była firma „Projekt i Realizacja” z Poznania, która została wybrana w przetargu. Całkowity koszt zamknął się kwotą 853 tys. złotych. Wykonawca zgłosił już zakończenie prac i wkrótce rozpocznie się procedura odbioru.

Tekst i zdjęcia BIK Urząd Miasta Świnoujście

1 Komentarz

  1. mara aus OS temu

    26 października 2020 na 12:10

    Nareszcie!Brawo!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version