Lokalne

Restrykcje wprowadzone przez Niemcy. Czy polscy pracownicy będą mogli przekraczać granicę?

Opublikowano

w dniu

Od soboty na niemieckiej liście krajów z ryzykiem zarażenia koronawirusem będzie Polska. To może wiązać się ze sporymi problemami dla pracowników zatrudnionymi po drugiej stronie granicy. Dotyczy to wielu świnoujścian.

W przypadku osób wjeżdżających do Niemiec z Polski będzie obowiązywał 14-dniowy okres kwarantanny. Według rządu stanowego kwarantanna może zostać zakończona tylko wtedy, gdy dwa testy koronowe w odstępie od 5 do 7 dni dadzą wynik negatywny.

Na tę chwilę nie ma jednoznacznej odpowiedzi, czy istnieją wyjątki, na przykład dla osób dojeżdżających do pracy i uczniów.

Późnym wieczorem opublikowano informację z której wynika, że pracownicy z Polski otrzymają pomoc finansową, aby mogli z niej pokryć koszty noclegu w Niemczech, aby nie musieli codziennie dojeżdżać do pracy, a tym samym nie podlegali kwarantannie.

Rząd kraju związkowego Meklemburii-Pomorza wznowi program dopłat do dodatkowych kosztów związanych z zakwaterowaniem i wyżywieniem dla firm oraz instytucji medycznych, które zatrudniają polskich i zagranicznych pracowników dojeżdżających do pracy.

Odpowiednie formularze wniosku zostaną opublikowane już w piątek na stronie internetowej Krajowego Urzędu ds. Zdrowia i Spraw Społecznych Meklemburgii-Pomorza Przedniego (LAGuS). Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania zostaną opublikowane w języku polskim i niemieckim na stronie www.metropolregion-stettin.de.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version