Lokalne

Wybiorą się zatankować samochód lub kupić papierosy – trafią na 14-dniową kwarantannę

Opublikowano

w dniu

Od soboty obywatele Niemiec powracający z Polski będą musieli przebywać w kwarantannie przez 14 dni. Skrócenie tego okresu będzie możliwe po uzyskaniu negatywnego wyniku na obecność koronawirusa.

Obostrzenie dotyczy także turystów jednodniowych, czy osób chcących zrobić jedynie zakupy w Świnoujściu.

– Odradza się codzienne wycieczki do naszego polskiego sąsiedniego kraju, ponieważ przy powrocie do Niemiec wymagane będą testy na koronawirusa i kwarantanna przez 14 dni – czytamy w komunikacie.

Wraz z nowymi decyzjami rządu federalnego wszystkie obszary przygraniczne z Niemcami, z wyjątkiem Danii, znalazły się na liście ryzyka. 

– Wiosną zamknęli nas na trzy miesiące. Wtedy daliśmy radę, to i teraz damy. Spadnie stopa życiowa, bo utrata dochodów, to sięganie do oszczędności. Na targowisku dużo ludzi już i tak ma długi, strach myśleć co teraz będzie – mówią sprzedawcy z przygranicznego targowiska.

Przepisy wchodzą w życie o północy z piątku na sobotę. Restrykcje zostaną zdjęte wówczas, gdy w Polsce spadnie liczba nowych zakażeń poniżej 50 na 100 000 mieszkańców w ciągu siedmiu dni. 

1 Komentarz

 1. JestemZMiasta temu

  22 października 2020 na 21:59

  Mam nadzieję, że nasze wnuki będą się uczyć o bezprecedensowych przestępcach z WHO i firm farmaceutycznych, które wespół wzespół z Niewidzilną Ręką Rynku zgotowały ludziom na całym świecie taki los.
  Według danych GUS w Polsce za pierwsze siedem miesięcy tego roku zmarło o 8 tys mniej Polaków aniżeli w analogicznym okresie 2019 roku. Warto to sprawdzić i samodzielnie pomyśleć o tej straszenj tegorocznej pandemii.

  • chrom temu

   22 października 2020 na 23:49

   a ja bym proponował poczekać do końca roku i wtedy sobie porównać. przez pierwsze 7 m-cy epidemia jeszcze tak nie szalała jak teraz

   • JestemZMiasta temu

    23 października 2020 na 08:51

    A propos „szaleństw” epidemii….
    Właśnie sprawdziłem dane o zgonach w sierpniu i wrześniu i pomimo lekkiego wzrostu zgonów o średnio 2 tys osób miesięcznie, to nadal po 9 miesiącach 2020 roku zmarło o 4 tys mniej Polaków aniżeli w analogicznym okresie roku ubiegłego. Pandemia to ogromna liczba zgonów. No ale ten zapis został usunięty przez WHO z definicji pandemii. Teraz liczą ilość „pozytywnych testów szumoskiego” , a nie liczbę chorych, czy liczbę zmarłych z powodu kowida , a nie z powodu przewlekłych chorób współistniejących.

 2. Pfff temu

  22 października 2020 na 18:18

  A pracownicy będą mogli przenosić korone codziennie za okazaniem jakiegoś papierka że pracują u gebelsa

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version