Lokalne

Znamy wyniki Budżetu Obywatelskiego 2021

Opublikowano

w dniu

Cztery projekty „twarde”, czyli o charakterze inwestycyjnym oraz pięć projektów „miękkich”, czyli o charakterze zdrowotnym, kulturalnym i oświatowym, zostanie zrealizowanych przez Miasto w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021. W sumie oddano 10 227 głosów, z czego ważnych było 9 597.

To już siódma edycja Budżetu Obywatelskiego w Świnoujściu – mówi Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz Dziękuję wnioskodawcom i wszystkim, którzy wzięli udział w głosowaniu. To dowód na to, że świnoujścianom zależy na naszym mieście i jego rozwoju.

Najwięcej głosów spośród projektów twardych mieszkańcy Świnoujścia oddali na projekt Ambulatoryjna Diagnostyka Obrazowa, który ma być realizowany w Pracowni RTG przy ul. Dąbrowskiego 4. Oddano na niego 1406 ważnych głosów. Szacunkowy koszt realizacji projektu to milion złotych. ADO ma wzbogacić ofertę medyczną dla mieszkańców miasta poprzez zakup aparatu RTG do zdjęć kostno-płucnych i pantomografu.

Kolejny zwycięski projekt to Przystań Wyspiarzy o wartości 65 tys. złotych. W głosowaniu mieszkańców zdobył 677 głosów. Będzie to adaptacja przedsionka na drugim piętrze Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Witosa. Powstanie tam przestrzeń dla uczniów, umożliwiająca spędzanie czasu w przyjaznym otoczeniu podczas przerw międzylekcyjnych i zajęć popołudniowych. Wymienione zostaną podłogi i oświetlenie, powstanie strefa wyciszenia oraz odbywać się będą cykliczne zajęcia z muzykoterapii i bajkoterapii.

Niewiele mniej, bo 669 ważnych głosów zdobył projekt Nowoczesny i Bezpieczny Plac Zabaw. Ma on być spełnieniem marzeń dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 10 „Kolorowy Świat”. W ramach projektu wykonane zostanie ok. 100 m2 bezpiecznej nawierzchni zabezpieczającej ewentualne upadki dzieci, a plac zostanie doposażony w nowe elementy. Dzieci będą miały idealne miejsce do spędzania czasu poprzez aktywny wypoczynek, zabawę, rekreację i rozwój ruchowy. Szacowany koszt projektu to 300 tys. złotych.

Projekt Zabawy w Dżungli zgłoszony przez Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Sąsiedzkiej zdobył 648 ważnych głosów. Jego szacowany koszt to 750 tys. złotych. Projekt to nowoczesny plac zabaw, który ma pomóc w kształtowaniu sprawności fizycznej, zwinności i wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania czasu.

Wśród projektów miękkich, absolutnym rekordzistą okazało się przedsięwzięcie Bliżej Natury – Więcej Radości. Poparło je 1549 osób. Projekt o szacunkowej wartości 40 tys. złotych realizowany ma być w szpitalu miejskim. To zajęcia terapeutyczne dla pacjentów. Weźmie w nich udział niemal 500 uczestników.

Projekt Umiejętności Kluczowe – Kluczem do Sukcesu zgłoszony został przez Szkołę Podstawową nr 6 przy ul. Staszica. Jego szacunkowy koszt to 19 tys. 600 zł. Zdobył 1069 ważnych głosów. Uczestniczyć w nim będzie co najmniej 400 uczniów ze wszystkich poziomów nauczania.

Kolejny zwycięski projekt to Z Domu na Podwórko. Otrzymał 887 ważnych głosów. Planowany koszt jego realizacji to 40 tys. złotych. Polega na organizacji zajęć dla dzieci w zakresie nauki gier podwórkowych wraz z nauką zdrowego współzawodnictwa i zasad gry fair play. Zajęcia zostaną zakończone mistrzostwami gier podwórkowych.

Na projekt Obiady Terapeutyczne dla Osób Starszych oddano 433 ważne głosy. Ma on wspierać osoby starsze oraz samotne poprzez organizowanie dla nich spotkań integracyjnych w ramach obiadów terapeutycznych. Planowany koszt jego realizacji to 34 tys. złotych.

Do realizacji w ramach BO 2021 zakwalifikował się również Miejski Profilaktyczny Program Leczenia Otyłości. Jego szacunkowy koszt to 33 tys. 980 zł. Jego realizacja będzie polegała na organizowaniu zajęć prowadzonych przez fizjoterapeutę, psychologa i dietetyka. Projekt obejmie 40 mieszkańców miasta.

Tekst: BIK UM Świnoujście

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version