Lokalne

Prezes ZMPSiŚ o sprzedaży stoczni w Świnoujściu: Mamy prawo pierwokupu

Opublikowano

w dniu

58,1 milionów złotych – to cena wywoławcza za świnoujski oddział stoczni Gryfia. Prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście Krzysztof Urbaś mówił dziś na antenie Twojego Radia, że to interesujący teren, jednak wymaga analizy.

– Tereny musiałyby najpierw zostać poddane bardzo szczegółowej analizie nawigacyjnej. Wtedy moglibyśmy dopiero się wypowiedzieć, czy i dla jakich ładunków ewentualnie w przyszłości mogłyby być brane pod uwagę. Oczywiście mamy takie prawo i obowiązek wypowiedzenia się, jeżeli ktokolwiek po zawarciu stosownych umów przedwstępnych ze stocznią (…) zwróci się do nas, mamy prawo z pierwokupu skorzystać lub nie – mówi Krzysztof Urbaś, prezes ZMPSiŚ.

Zgodnie z jednym z punktów przetargu przyszły kupiec nie będzie mógł w tym miejscu  prowadzić działalności konkurencyjnej wobec stoczni w Szczecinie.

1 Komentarz

  1. Ja temu

    27 października 2020 na 23:13

    Powiedział co wiedział, czeka na wytyczne od partii czyli pis taki niezależny prezes ale między słowami powiedział że z punktu widzenia rynku i zarządu portów po tej cenie absolutnie się nie opłaca…

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version