Lokalne

Dziś „Planeta I” wypłynie z Gdańska do Świnoujścia. Wkrótce przekazanie jednostki

Opublikowano

w dniu

W zeszłym tygodniu zakończyły się pierwsze, trwające cztery dni, próby morskie statku wielozadaniowego „Planeta I”, zbudowanego dla Urzędu Morskiego w Szczecinie przez stocznię Remontowa Shipbuilding w Gdańsku. Dzisiaj jednostka wypływa z Gdańska do Świnoujścia, a w najbliższym czasie nastąpi przekazanie armatorowi.

Pierwsza, z dwóch tego typu, bliźniacza jednostka „Zodiak II”, została już formalnie przekazana Urzędowi Morskiemu w Gdyni i pełni swoją służbę na podległych mu akwenach. Chrzest i uroczyste podniesienie bandery odbyło się 25 września, przy nabrzeżu Pomorskim w Gdyni. Obydwie jednostki powstały w ramach, realizowanego przez nasz Urząd, projektu „NostriMaris – budowa dwóch wielozadaniowych jednostek pływających”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności, w ramach Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko” na lata 2014 – 2020.

Źród

1 Komentarz

 1. ZA temu

  28 października 2020 na 20:33

  Byłem na próbach obu nowoczesnych jednostek. Niestety sprawy rodzinne nie pozwoliły mi na przyprowadzenie Planety do Świnoujścia.

 2. ZA temu

  28 października 2020 na 19:40

  Byłem na próbach obu statków, piękne jednostki. Problemy rodzinne nie pozwoliły mi Planetę przyprowadzić do Świnoujścia.

  • padalec temu

   29 października 2020 na 09:25

   ZA grunt że Tanzile pomogłeś wyciągnąć 😉

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version