Lokalne

Czujność rodziny i błyskawiczna reakcja stróżów prawa uratowały życie 70-letniej kobiecie

Opublikowano

w dniu

Oficer Dyżurny z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu odebrał zgłoszenie od zaniepokojonego członka rodziny, który od kilku dni nie miał kontaktu ze swoją 70-letnią krewną. Pod adres kobiety niezwłocznie zostali skierowani policjanci z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego, którzy usłyszeli zza drzwi ciche wołanie o pomoc. Jak się okazało, w mieszkaniu od kilku dni leżała kobieta, która nie mogła samodzielnie wstać.

Policjanci po usłyszeniu wołania o pomoc, niezwłocznie powiadomili Oficera Dyżurnego, który o pomoc w dostaniu się do mieszkania poprosił strażaków z Państwowej Straży Pożarnej. Strażacy weszli do mieszkania przez okno. Na miejsce skierowany został także Zespół Pogotowia Ratunkowego.

W tym przypadku troska rodziny oraz szybkie i skoordynowane działanie służb uratowały życie 70-letniej kobiecie.

Pamiętajmy o osobach starszych, które samotnie zamieszkują. Czasami jeden telefon może być nie tylko wyrazem troski o bliską nam osobę, ale może uratować jej życie. Rozmawiajmy z naszymi seniorami i gdy mamy wątpliwości co do sytuacji osoby starszej, która mieszka samotnie, nie bójmy się powiadomić o tym służb.

 

sierż. Kamil Zwierzchowski
Komenda Miejska Policji w Świnoujściu

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version