Lokalne

Raport z postępu prac na placu budowy tunelu

Opublikowano

w dniu

Na wyspie Wolin trwają odbiory przebudowanej linii kablowej wysokiego napięcia 110 kV. W ubiegłym tygodniu kontynuowano przebudowę sieci teletechnicznych i sieci średniego napięcia 15 kV, budowę oraz przebudowę sieci wodno-kanalizacyjnej. Wykonywano też ściany szczelinowe dla komory odbiorczej TBM, tunelu odkrywkowego oraz rampy wjazdowej i wyjazdowej.

Z kolei na wyspie Uznam izolowano, zbrojono i betonowano płytę denną w komorze startowej. Intensywne prace toczyły się też m. in. w segmencie szóstym i siódmym – w miejscu przecięcia z tunelem odkrywkowym ul. Karsiborskiej  – trwał tam wykop oraz wykonywanie studni odwodnieniowych, a także skuwanie wierzchu ścian szczelinowych.

Po tej stronie Świny również toczą się przebudowy sieci teletechnicznych – zmontowano przepust pod drogą główną DK 93, przed rampą wjazdową do tunelu. Poza tym kontynuowana jest przebudowa sieci wodno-kanalizacyjnej na zachód i wschód od ul. Karsiborskiej.

Jeśli chodzi o prace drogowe, to w poprzednim tygodniu toczyły się roboty ziemne pod drogę główną DK 93. Wprowadzono tymczasową organizację ruchu, zorganizowano wyjazd na ul. Karsiborską.

Wciąż trwa montaż zakładu oczyszczania płuczki STP (Slurry Treatment Plant). W zakładzie prefabrykacji kontynuowane są prace przygotowawcze do produkcji obudowy. Toczą się też prace na placu budowy przy komorze startowej, gdzie maszyna TBM będzie montowana i rozpocznie drążenie tunelu pod Świną.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version