Lokalne

Święto Niepodległości. Pokażmy, jak świętujemy wyjątkowy dzień

Opublikowano

w dniu

11 listopada przypada 102. rocznica odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Pandemia ogranicza możliwość wspólnego świętowania, ale pokażmy, że każdy z nas – z rodziną, znajomymi czy nawet sam – pamięta o tym wyjątkowym dniu.

W tym roku, w związku z pandemią, oficjalne obchody Święta Niepodległości odbędą się o godz. 12.00 przed pomnikiem Bohaterom Walk o Niepodległość Rzeczpospolitej na placu Słowiańskim. W imieniu wszystkich mieszkańców Świnoujścia kwiaty złoży delegacja świnoujskiego samorządu. Osoby zainteresowane upamiętnieniem święta, mogą indywidualnie – w ciągu całego dnia – składać wiązanki kwiatów.

W tym roku nie spotkamy się, jak zwykle przed pomnikiem, nie będziemy też świętować naszej niepodległości na placu Wolności – mówi prezydent Janusz Żmurkiewicz. – Ale możemy w inny sposób uczcić ten wyjątkowy dzień, pokazać że jesteśmy wszyscy razem. My świnoujścianie, my Polacy.

Dlatego prezydent prosi, aby w środę 11 listopada z naszych okien, balkonów powiewało jeszcze więcej biało czerwonych flag, niż zwykle.

Każdy, kto tylko może, niech wywiesi polska flagę – mówi prezydent. – Biało czerwona jest naszym, Polaków symbolem. Niech połączy nas w tym wyjątkowym, trudnym czasie.

Prosimy również o przysyłanie swoich zdjęć, w jaki sposób świętują Państwo Dzień Niepodległości. Zrobimy z nich wielką, internetową galerię na oficjalnej stronie miasta Świnoujście www.swinoujscie.pl oraz na profilu internetowym Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

Na Państwa zdjęcia czekamy pod adresem rzecznik@um.swinoujscie.pl. Zdjęcia można również umieszczać w środę 11 listopada bezpośrednio pod wskazanym postem z okazji Dnia Niepodległości na www.facebook.com/PrezydentSwinoujscia/.

Tekst: BIK UM Świnoujście

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version