Lokalne

Kotka Basia szuka nowego domu

Opublikowano

w dniu

Kotka Basia trafiła do Fundacji Animals Przystań Świnoujście wraz z trzema kociakami kilkanaście dni temu. Wszystkie kotki były chore. Jednak w najgorszym stanie była Basia. Kotka miała gorączkę, kichała, zmiany w drogach oddechowych i bardzo duży brzuch bardzo niepokoiły.
Miała zrobione USG, badanie wykazało rozciągnięty atopowy pęcherz. Trzeba było najpierw opanować tę sytuację. Dostała leki i zaczęła siusiać. Jednak to nie koniec, w czwartej dobie okazało się, że trzeba wykonać operację, ratującą życie Basi.
Koteczka przeszła operację podczas, której została usunięta macica. Miała objawy zapalenia otrzewnej, co może sugerować wirusowe zapalenie otrzewnej. Otrzewna była zmieniona, narządy zmienione o żółtawym nalocie. Mała ilość płynu w otrzewnej co może
sugerować o średnio zaawansowanej fazy FIP.
Na dzień dzisiejszy koteczka czuje się dobrze. Rana po operacji bardzo ładnie się goi. Kicia ma wielki apetyt, chyba musi nadrobić niedobory związane, najpierw z ciążą, wykarmieniem maluchów a później z chorobą. Musiała sobie radzić bez schronienia i pokarmu, ale była dzielną i opiekuńczą mamą.
Teraz zwracamy się do Was o pomoc w znalezieniu kici jakiegoś miejsca, jej domu. Basia może zamieszkać tam, gdzie nie ma innych kotków, potrzebuje ciszy i spokoju, jest łagodna, choć nadal wystraszona.  Nie ma się co dziwić po takich strasznych przeżyciach.
Prosimy o pełną mobilizację, może np. znalazłaby się jakaś instytucja, w której mogłaby zamieszkać tak jak Kitek (Archiwum Państwowe). Pomyślcie, błagamy, poszukajmy razem, musi się udać. Basia nie może żyć przecież w klatce, a innych warunków w fundacji nie ma.
Kontakt: 731 766 611

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version