Flota – Bałtyk Koszalin 0-3 (0-0)

No właśnie. Co tu napisać o tym meczu? Jeśli napiszę, że ten mecz można było wygrać, to jedni zarzucą powtarzanie się (patrz tytuł relacji z meczu z Nielbą), inni popukają się w czoło – jak można wygrać mecz przegrany 0-3, a i ci co byli na meczu zapytają, gdzie była Flota przez ostatnie pół godziny. A jednak twierdzę, że mecz nie musiał być przegrany, że rywal był do ogrania i umiejętnościami nie przewyższał nas tak, jak wskazywałby na to wynik. Nie lubię tego typu tłumaczeń, ale trzeba odnotować, że graliśmy w tym meczu bez Szewczuka, Staniszewskiego i Iskry.

Na początku atakowali przeciwnicy, ale do tego zdążyliśmy się przyzwyczaić. Z czasem nasz zespół doszedł do głosu i zaczął tworzyć ciekawe akcje i strzelać zaskakująco z daleka. Poważne kłopoty Pogorzelcowi sprawił Adamski ostrym strzałem zza pola karnego i Prawucki z wolnego. W obu przypadkach koszalińskiemu golkiperowi udało się wybić piłkę na róg. W międzyczasie Forczmański z 11 metrów strzelił nieco nad poprzeczkę. W 33 minucie sędzia podyktował dla Floty rzut karny za faul Raka na Bedlińskim, ale Stasiak strzelił nad poprzeczkę. Przed przerwą bliscy gola byli jeszcze goście, ale Kąkol z 16 metrów minimalnie chybił.

Na początku drugiej połowy blisko zdobycia gola dla Floty był Kopeć, ale po szarży w polu karnym trafił w boczną siatkę. W 65 minucie sędzia podyktował rzut karny dla Bałtyku za problematyczną rękę Bedlińskiego. Pomijam zasadność karnego (choć mam swoje zdanie na ten temat), ale za co żółta kartka? Przecież nie było to chamskie zatrzymanie piłki, a żeby tego uniknąć Mariusz musiałby przed meczem odciąć sobie rękę, bo inaczej nie był w stanie tego uniknąć. Tym bardziej, że była to dla niego druga żółta kartka w meczu oznaczająca wykluczenie.

Źródło: Waldemar Mroczek, MKS Flota Świnoujście