Lokalne

Karsibór. Zrywają asfalt z ulicy 1 Maja

Opublikowano

w dniu

Wykonawca przebudowy ulicy 1 Maja rozpoczął frezowanie nawierzchni, czyli zrywanie starego asfaltu. Wcześniej zostały zabezpieczone przed ewentualnymi uszkodzeniami dorodne dęby, które wzdłuż znacznej części tej drogi tworzą unikatową Aleję Dębowa. Zwożone są także betonowe kręgi do budowy sieci wodociągowej i sanitarnej. Zobacz zdjęcia.

Tak w dużym skrócie na dziś wygląda zaawansowanie prac na tej największej inwestycji drogowej na wyspie Karsibór. W ubiegłym tygodniu Miasto podpisało umowę z Przedsiębiorstwem Usług Inwestycyjnych EKO-INWEST S.A. ze Szczecina na pełnienie funkcji inżyniera kontraktu. Pracownicy firmy będą kontrolowali i dbali o jakość wykonywanych robót przez wykonawców.

Przypomnijmy, że wykonawca firma Met – Instal spod Goleniowa przejął plac budowy na początku października tego roku. Prace mają zakończyć się w 2022 roku.

Ulica zostanie przebudowana na odcinku niemal 3 km. Po obu jej stronach powstanie chodnik, będzie też ścieżka rowerowa.

– 1 Maja to główna i najdłuższa ulica tej części Świnoujścia – mówi Zastępca Prezydenta Miasta Barbara Michalska. – Do tej pory przebudowywaliśmy, utwardzaliśmy mniejsze, boczne ulice m.in.  Barkową, Ogrodową, I Armii Wojska Polskiego, Osadników Wojskowych, Owocową, Prostą, Wąską, Brzozową i Promową, Warzywną, Wierzbową, Trzcinową, Miodową czy wreszcie Kanałową.

Oprócz wspomnianych już prac z krajobrazu znikają też kolejne tzw. rybaczówki, postawione tam w latach 80. XX wieku, które – co tu kryć, nie były ozdobą wyspy. Duża część nabrzeża, przy którym stały będzie przebudowana. Powstanie tam chodnik i tereny rekreacyjne np. siłownia pod chmurką.

Tekst i zdjęcia BIK Urząd Miasta Świnoujście

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version