Lokalne

To szczytny cel! Szpital wsparł zbiórkę żywności dla seniorów

Opublikowano

w dniu

Pracownicy Szpitala im. Jana Garduły przyłączyli się do akcji zbiórki żywności dla świnoujskich seniorów. Kupili produkty o długim terminie ważności, a także środki czystości. – W akcji uczestniczymy co roku. Paczki zostały już przekazane organizatorom inicjatywy – mówią pracownicy szpitala.

Pracownicy w ostatnich dniach przynosili do szpitala zakupione produkty. W poniedziałek zostały przekazane organizatorom akcji.  – To bardzo szczytny cel. Chętnie pomagamy – mówią w Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły.

Jak wyjaśnia Sylwia Marszałek, organizatorka akcji, zebrane do tej pory produkty są segregowane i pakowane wraz z innymi. Teraz, ze względów bezpieczeństwa, czeka je kwarantanna. W połowie grudnia zostaną rozwiezione. Idea jest taka, żeby paczki trafiły do co najmniej 20 seniorów. Niewykluczone jednak, że produktów uda się zebrać więcej.

– Wszystko zależy od hojności świnoujścian. W paczkach dla seniorów są proszki do prania, mydła i inne środki czystości, a także produkty żywnościowe takie jak makarony, kasze, ryż, koncentraty, konserwy, sosy itp. Nie zabraknie też ciasteczek i herbaty – dodaje Agnieszka Krawczyk, jedna z organizatorek inicjatywy.

Organizatorzy akcji dodają, że szpital od samego początku akcji, czyli od pięciu lat, uczestniczy w zbiórce żywności dla świnoujskich seniorów. – W tym roku pomimo pandemii i ciężkiej sytuacji ochrony zdrowia, załoga szpitala nie zawiodła. Wielkie podziękowania za to, że wspierają nas, leczą i pomagają – mówią organizatorzy akcji.

Dodajmy, że oprócz szpitala akcję współorganizuje Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów na Warszowie, koło nr 2 oraz klub KS Prawobrzeże. Akcję wspierają przedsiębiorcy, mieszkańcy miasta.

fot. Tomasz Kotwicki

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version