Lokalne

Wschodnia obwodnica miasta. W grudniu pierwsza warstwa asfaltu

Opublikowano

w dniu

Na pierwszym odcinku powstającej obwodnicy wykonawca zakończył już prace ziemne. W tej chwili trwają już roboty drogowe, czyli układanie chodników, krawężników i podbudowy pod przyszłą jezdnię.

Warunki pogodowe sprzyjają budowie. Jeszcze w tym roku wykonawca chce położyć pierwszą warstwę asfaltu na pierwszym odcinku, czyli od ulicy Daszyńskiego do ulicy Łużyckiej. A w przyszłym tygodniu rozpocząć prace na drugim odcinku – od ulicy Łużyckiej do Karsiborskiej. 

Przypomnijmy. Nowa obwodnica wschodnia będzie miała w sumie 1280 metrów długości. Będzie nią można dojechać do centrum miasta z przeprawy promowej „Centrum”, a później tunelu pod Świną, z ominięciem ulicy Grunwaldzkiej. Na całej długości obwodnicy będą po obu stronach chodniki,  a po jednej również ścieżka rowerowa. 

Wykonawcą inwestycji jest firma PORR. To ta sama, która wchodzi w skład konsorcjum, które buduje tunel pod Świną. Inwestycja rozpoczęła się w pierwszym kwartale tego roku. Zgodnie z umową nowa obwodnica ma być gotowa w końcówce przyszłym roku.

Koszt budowy to 41,4 mln złotych brutto. Inwestycja jest realizowana wspólnie przez Miasto i Zakład Wodociągów i Kanalizacji.

BIK Urząd Miasta Świnoujście

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version