Lokalne

Mamy Budżet Miasta na 2021 rok. Radni jednogłośnie poparli prezydenta

Opublikowano

w dniu

Tego jeszcze nie było. Dziś (17. grudnia 2020r.) Rada Miasta Świnoujście jednogłośnie przyjęła budżet miasta na przyszły rok, który zaproponował Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz.

Dziękuję radnym za poparcie – powiedział tuż po głosowaniu Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. – Doczekałem sytuacji, że radni jednogłośnie przyjęli zaproponowany przeze mnie projekt budżetu. I za to też im dziękuję.

Przyszłoroczne dochody miasta zaplanowano na ponad 813,5 mln złotych. A wydatki na ponad 934,5 mln złotych. Deficyt w wysokości ponad 121 mln zł ma zostać pokryty obligacjami komunalnymi oraz niewykorzystanymi środkami na rachunku bieżącym budżetu (20 mln złotych).

Oprócz oczywiście zapewnienia środków na wydatki bieżące, istotną częścią przyszłorocznego budżetu są wydatki inwestycyjne. Przede wszystkim zabezpieczono środki na kontynuację już rozpoczętych inwestycji. Tą największą jest oczywiście budowa tunelu. A pozostałe duże to m.in.:

– Zakład Opieki Długoterminowej przy ulicy Bydgoskiej (16 mln złotych),

– budowa obwodnicy wschodniej (15 mln złotych),

– przebudowa ulicy 1 Maja (Karsibór, 11,4 mln złotych)

Nową inwestycją będzie przebudowa istniejących i budowa nowych dróg na Warszowie.  To największa nie tylko drogowa inwestycja, której rozpoczęcie wraz z kwotą 42,7 mln złotych zaplanowano w 2021 roku. Zapisana jest również zapowiadana już przez Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza – kompleksowa przebudowa ulicy Grunwaldzkiej, odcinka od ulicy Krzywej do 11 Listopada (18 mln złotych), a także:

– modernizacja przystani rybackiej w Karsiborze (13 mln złotych)

– rozpoczęcie budowy węzła przesiadkowego przy ulicy Barlickiego wraz z infrastrukturą (11 mln złotych)

Niemal 1,8 mln złotych zapisano w projekcie przyszłorocznego budżetu miasta na remonty w szkołach, przedszkolach i miejskim żłobku. Wśród tych największych, a zarazem najbardziej kosztownych są modernizacje sali gimnastycznej oraz wentylacji kuchni i stołówki w Szkole Podstawowej nr 1, całej kuchni w przedszkolu nr 10 i remont dachu w budynku internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego. Remonty zaplanowano w sumie w 14 placówkach oświatowych.

Tekst: BIK Urząd Miasta Świnoujście

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version