Lokalne

Nasza Promenada Zdrowia okazała się najlepsza w całym województwie

Opublikowano

w dniu

Wygraliśmy w konkursie organizowanym przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną. Konkretnie za przebudowę promenady miejskiej z realizacją nowego ciągu rekreacyjno-spacerowego (projekt „Kurort nadmorski – nowa wizja przestrzeni publicznej „Promenada Zdrowia”).

– Cieszę się, że to właśnie Świnoujście tak doskonale się w to wszystko wpisuje – mówi Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia.

Celem konkursu była budowa wizerunku województwa jako regionu aktywnego, atrakcyjnego i przyjaznego dla inwestycji. Cieszę się, że to właśnie Świnoujście tak doskonale się w to wszystko wpisuje.

Kurort Nadmorski Świnoujście to  jedna z największych i najbardziej spektakularnych inwestycji ostatnich lat, która zmieniła wygląd dzielnicy nadmorskiej przywracając jej dawny charakter. Dzięki nowej infrastrukturze pieszo-rekreacyjnej morze i plaża „przybliżone” zostały turystom i mieszkańcom.

Kilkadziesiąt lat temu brzeg morski znajdował się o wiele bliżej historycznej promenady. Naturalne ruchy geologiczne spowodowały oddalanie się brzegu i zarastanie kolejnych obszarów powstających między promenadą i plażą. Inwestycja wypełniła powstałą w ten sposób przestrzeń i oddała ją ludziom.

1 Komentarz

  1. Kaczor temu

    21 grudnia 2020 na 11:01

    Super.Wystarczyło wyciąć ok.2 tyś drzew z tego 500 szt.nielegalnie i powstało to betonowe COŚ. W konkursie na najbardziej ekologiczne miasto ostatnie miejsce mamy murowane

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version