Lokalne

Kolejne szczepienia za nami. W przyszłym tygodniu – grupa „80 Plus”

Opublikowano

w dniu

Początek tygodnia rozpoczęliśmy od informacji dotyczącej problemów z dostawą szczepionek Pfizera. Na szczęście część preparatu dotarła do świnoujskiego szpitala. We wtorek, środę i czwartek przeprowadzano kolejne szczepienia. Część pracowników szpitala przyjęła drugą dawkę.

Przypomnijmy, że w miniony poniedziałek, w związku ze wstrzymaniem przez firmę Pfizer dostaw do Polski i innych krajów Europy, do szpitala nie dotarło 270 zamówionych szczepionek.

– Wobec zapowiedzi, że taka sytuacja będzie miała miejsce rozpoczęliśmy starania, żeby część dawek do nas dotarła. Chcieliśmy zaszczepić przynajmniej te osoby, które oczekiwały na drugą dawkę – mówi Dorota Konkolewska, prezes Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły.

We wtorek dostarczono 180 sztuk preparatu. Dzięki temu szpital mógł zaszczepić drugą dawką 150 osób, a także 30 kolejnych medyków w ramach pierwszej fazy szczepień.

– Szczepienia przebiegają sprawnie. Do tej pory żadna z zaszczepionych osób nie zgłaszała niepożądanych objawów. Kończy się tylko na bólu ręki po zaszczepieniu – mówi  lek. med. Renata Waszczuk, lekarz naczelny Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły.

W przyszłym tygodniu szpital zaczyna szczepienia w ramach grupy 80+. Co tydzień do każdego punktu szczepień docierać będzie 30 szczepionek. – W naszym szpitalu już trzeciego dnia rejestracji mieliśmy zapisanych 300 pacjentów ze wspomnianej grupy seniorów, a kolejni trafili na listę rezerwową. Dlatego chwilowo zawiesiliśmy rejestrację. Wiemy po prostu, że w najbliższym czasie szczepionek będzie niewiele – tłumaczą pracownicy placówki.

Oprócz wspomnianych 30 szczepionek w przyszłym tygodniu szpital ma otrzymać kolejne 270 szczepionek, dla osób, które otrzymały szczepienia w ramach pierwszej fazy szczepień i teraz czekają na drugą dawkę.

Do tej pory nasz szpital zaszczepił 814 osób. Prawie 150 spośród nich przyjęło drugą dawkę.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version