Lokalne

Do końca kwietnia zakończą się prace przy S3

Opublikowano

w dniu

Do końca kwietnia zostaną zakończone prace związane z przebudową nowych odcinków S3 pomiędzy Brzozowem a Miękowem oraz nowym węzłem Rzęśnica, a Goleniów Północ. Jak informuje Radio Szczecin, obecnie mocno zaawansowane są prace od obwodnicy Parłówka aż do Świnoujścia.

– Już jesteśmy na etapie projektowania, wykonawcy sprawdzają czy ich rozwiązania są zgodne z decyzją środowiskową. W tym roku będzie złożony wniosek o decyzję z ZRID. Trasa S3 połączy niebawem południową granicę z Czechami i wybrzeżem Bałtyku – dodaje Lendner w rozmowie z Radiem Szczecin. – To jest kluczowa sprawa nie tylko z perspektywy naszego województwa, ale naszego kraju. To są dwa ostatnie odcinki drogi ekspresowej S3, która będzie miała około 500 kilometrów.

Całą S3 od Czech do Świnoujścia pojedziemy w 2024 roku.

1 Komentarz

 1. Darek K temu

  27 stycznia 2021 na 13:09

  …..Jak informuje Radio Szczecin, obecnie mocno zaawansowane są prace od obwodnicy Parłówka aż do Świnoujścia – przecież to jakaś bzdura! Na tym odcinku NIC się nie dzieje… jeszcze! Pierwsze prace ruszą od strony Świnoujścia na początku 2 q 2021 do Dargobądzia a drugi odcinek Od Troszyna do Dargobądzia. Wstyd tak nie sprawdzić i powoływać się na nie sprawdzone dane i to jeszcze na … radiową konkurencję.

  • Hmm temu

   27 stycznia 2021 na 23:08

   Oczywiście, że są mocno zaawansowane. Biorąc pod uwagę całą procedurę (studium korytarzowe, studium techniczno-ekonomiczne-środowiskowe, decyzja o uwarunkowaniach środowiskowych, projekt budowlany, uzyskanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej i dopiero potem budowa) to jest już naprawdę daleko.

   To, że nie ma jeszcze maszyn w terenie nie zmienia faktu, że pracę nad drogą trwają i są już mocno zaawansowane. A sama budowa, jeśli nie będzie żadnych nieprzewidzianych okoliczności, ruszy już niebawem.

  • Hmm temu

   27 stycznia 2021 na 23:11

   Choć rzeczywiście powinno być dodatkowo wyjaśnione, że chodzi o zaawansowanie części przygotowawczej/projektowej.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version