Lokalne

Otwarcie hoteli. Rekordowe zainteresowanie turystów

Opublikowano

w dniu

Otwarcie hoteli to dobra wiadomość nie tylko dla branży. Na tę informację czekali również turyści, którzy jeszcze w trakcie konferencji prasowej zaczęli wysyłać do obiektów zapytania o noclegi. W tej chwili obserwujemy rekordowe zainteresowanie wyjazdami.

Informacja o otwarciu obiektów noclegowych a także stoków narciarskich zelektryzowała turystów. Widać to po ruchu na stronie naszego portalu – z każdą sekundą wzrasta liczba użytkowników. W ciągu pół godziny od otwarcia konferencji prasowej premiera i ministrów (rozpoczęła się o 11:00) było to aż 50%, w tej chwili to już ponad 60%!
Chyba już w ten weekend najbliższy możliwy weekend czeka nas oblężenie kurortów turystycznych – przewiduje kierownik PR Nocowanie.pl Kamila Miciuła. – Będzie można zabrać swoją połówkę na walentynki, zamiast na romantyczną kolację na miasto, to na romantyczny weekend w Polskę.
Otwarcie hoteli będzie miało miejsce w walentynkowy weekend, ale cieszą się także fani sportów zimowych. Sprzyjające prognozy pogody i otwarcie stoków to niemal gwarancja tego, ze Polacy ruszą w góry.

Te miejsca są na topie

Które miejsca cieszą się dzisiaj (5 lutego 2021) szczególną popularnością? Turyści pytają o noclegi w górskich miejscowościach. Na topie niezmiennie jest Zakopane, zaraz za nim Szczyrk i Karpacz. Inne popularne lokalizacje to Ustroń, Szklarska Poręba oraz Wisła.

Wszystkie wymienione miasta to popularne ośrodki sportów zimowych, w których na turystów czekają dodatkowe atrakcje. Jako że w tej chwili działają m.in. muzea, galerie sztuki czy kina, wczasowicze mogą szukać właśnie takich rozrywek poza stokiem.

Popularne terminy

Kamila Miciuła przewiduje, że pierwszy weekend ze zniesionymi obostrzeniami może być bardzo gorący. Potwierdzają to obserwacje zachowania użytkowników naszego portalu. Pomiędzy godziną 11:00 a 13:00 turyści wysłali do obiektów noclegowych dwa razy więcej zapytań niż wczoraj o tej samej porze!

Co więcej, liczba zapytań o walentynkowy weekend, czyli pobyt pomiędzy 12 a 14 lutego, dorównuje liczbie zapytań o terminy na wakacje 2021! Jest to absolutny rekord.

Osoby, które w tej chwili zastanawiają się, czy wyjeżdżać w połowie lutego, powinny pamiętać o tym, że obiekty noclegowe będą działać na połowę swoich możliwości. Obłożenie w takich miejscach nie może przekraczać 50%, więc aby mieć pewność, że urlop dojdzie do skutku, trzeba szybko decydować się na nocleg.

Branża otrzymała bodziec do działania

Większą aktywność obserwujemy nie tylko wśród turystów. Także właściciele obiektów noclegowych otrzymali bodziec do działania. Biuro Obsługi Klienta naszego portalu odbiera 70% więcej telefonów od klientów.

Widać duże zainteresowanie promowaniem ofert – właściciele proszą o pomoc w aktualizacji, dokupują punkty, które pozwalają na podniesienie pozycji na liście wyników wyszukiwania. Wiele osób dzwoni, by wznowić ofertę zawieszoną na czas trwania obostrzeń.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version