Lokalne

Przedsiębiorcy z ulgą o decyzji w sprawie częściowego odmrożenia gospodarki

Opublikowano

w dniu

Odmrażanie gospodarki staje się faktem i następuje w szerszym stopniu niż spekulowano – dla przedsiębiorców to doskonała wiadomość i na pewno duża ulga. Od 12 lutego czynne będą hotele, kina, baseny oraz miejsca wypoczynku plenerowego. – Kamień przedsiębiorcom spadł z serca i odebrałam już kilka telefonów od przedstawicieli np. branży hotelarskiej, którzy powiedzieli: „Ulga! Wracamy do życia”. Oczywiście nie możemy popadać w jakiś szaleńczy entuzjazm. Sytuacja nadal jest trudna, ale dzisiejsze wypowiedzi Premiera Morawieckiego i Wicepremiera Gowina dają nadzieje, że głos biznesu będzie wysłuchiwany i dotychczasowe obostrzenia przestaną zatrzymywać gospodarkę wbrew statystykom zakażeń i wbrew woli przedsiębiorców i konsumentów – mówi Hanna Mojsiuk, Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.

Odmrożenie gospodarki w reżimie sanitarnym to krok w dobrą stronę. Będziemy interweniować w sprawie gastronomii i branży fitness

    Dzisiejszy dzień to na pewno czas wielkiej satysfakcji dla przedsiębiorców, którzy od miesięcy apelowali o to, by pozwolić im pracować. Obostrzenia nadal są utrzymane, ale dopuszczono wiele branż do pracy w reżimie sanitarnym, co spowoduje, że turystyka i kultura będzie w stanie złapać lekki oddech. Otwarte będą hotele przy obłożeniu 50%, w podobnym reżimie funkcjonować mają również kina, filharmonie czy instytucje kultury. Otwarte będą baseny oraz miejsca rekreacji plenerowej w tym stoki narciarskie.

   – Północna Izba Gospodarcza po ubiegłotygodniowym opublikowaniu statystyk związanych z polskim PKB i rosnącą recesją opublikowała apel, w którym sformułowaliśmy wprost oczekiwanie, by lockdown został zniesiony, a gospodarka odmrożona. Takich apeli do Rządu od grudnia 2020 było wiele.  Mamy wrażenie, że nasz głos został posłuchany. Dzisiejsza decyzja o tym, by dopuścić hotele i kulturę do funkcjonowania jest zgodna z naszym apelem, by w reżimie sanitarnym wracać do normalności. 50% to nie jest 100%, nie popadamy więc w szaleńczy entuzjazm, ale to daje nadzieję, a ona jest przedsiębiorcom bardzo potrzebna – mówi Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie Hanna Mojsiuk. – Cieszymy się także, że otwarcie gospodarki nastąpi 12 lutego, a nie 15. Weekend będzie więc czasem, gdzie przedsiębiorcy już zaczną pracować, a weekend walentynkowy może być czasem dużego obłożenia w hotelach, teatrach i kinach. To więc dobra strategiczna decyzja – mówi Hanna Mojsiuk.

   Północna Izba Gospodarcza pozytywnie ocenia decyzje Rządu, ale nie zapomina także o sytuacji innych przedsiębiorstw: – Będziemy upominać się o gastronomię i branże fitness oraz eventy. Te branże potrzebują otwarcia w takim samym trybie, jak te , które dzisiaj świętują powrót do relatywnej normalności. Będziemy przygotowywać apel w tej sprawie – dodaje Hanna Mojsiuk.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version