Lokalne

Umowa MOPR i Stowarzyszenia „Kierunek Świnoujście”: żywność dla potrzebujących

Opublikowano

w dniu

Dzięki porozumieniu MOPR i organizacji pozarządowej „Kierunek Świnoujście” potrzebujące rodziny ze Świnoujścia otrzymają bezpłatne produkty żywnościowe. Będą wydawane w dniach 24-26 marca na Rynku pod Zielonym Zegarem.

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Świnoujściu podpisała porozumienie o współpracy ze Stowarzyszeniem „Kierunek Świnoujście” 2 marca. Jego celem jest realizacja działań w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa w 2014 – 2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Powyższy Program obejmuje swoim działaniem również 2021 rok. Dzięki temu, z pomocy w formie produktów żywnościowych będą mogły skorzystać rodziny i osoby, których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 1.161,60 zł netto, a dla osoby samotnej kwoty 1.542,20 zł netto (przy jednoczesnym spełnieniu jednej z przesłanek, o której jest mowa w ustawie o pomocy społecznej, tj. ubóstwo, bezdomność, bezrobocie, niepełnosprawność, czy też osoby będącej innej narodowości). Z Programu skorzystać mogą osoby/rodziny, które mają warunki i są w stanie samodzielnie przygotować sobie posiłek w domu.

Przy ustalaniu uprawnień do udziału w Programie za dochód przyjmuje się wszystkie dochody, niezależnie od źródła ich pochodzenia (np. zasiłek pielęgnacyjny, dodatek mieszkaniowy, świadczenie pielęgnacyjne, świadczenie rodzicielskie, zasiłki rodzinne, renty, emerytury, alimenty, świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji itp). Do dochodu nie wlicza się natomiast świadczeń alimentacyjnych uiszczanych na rzecz innych osób, oraz świadczenia wychowawczego – 500+. Pełna lista świadczeń wliczanych i nie wliczanych do dochodu rodziny znajduje się pod adresem: https:\\www.gov.pl/web/rodzina/podprogram-2020 w załączniku nr 5 (5-6 str.). Kwalifikacji do powyższej pomocy dokona pracownik socjalny MOPR, właściwy ze względu na miejsce zamieszkania osoby/rodziny zainteresowanej uzyskaniem wsparcia.

Przedstawiciele Stowarzyszenia „Kierunek Świnoujście” będą wydawali produkty żywnościowe skierowanym przez pracowników socjalnych MOPR osobom w dniach 24, 25 i 26 marca od godziny 15:00 do 18:00 przy ulicy H. Kołłątaja (Rynek pod Zielonym Zegarem) stoisko nr 50.

Kwalifikacja osób do uzyskania pomocy w formie żywnościowej wciąż trwa. W tej sprawie można się kontaktować z pracownikami socjalnymi MOPR – telefonicznie w godzinach 7.30

– 15.30. Numery telefonów do właściwego pracownika socjalnego (według miejsca zamieszkania) dostępne są na stronie internetowej – https://www.mopr.swinoujscie.pl.

W razie problemów możliwy jest kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 91 322 54 94.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version