Lokalne

Jak działa wypożyczalnia samochodów?

Opublikowano

w dniu

Popularność wynajmowanych samochodów stale rośnie, a z usług wypożyczalni coraz częściej korzystają nie tylko klienci indywidualni, ale również przedsiębiorcy ze Szczecina i okolic. Ten trend spowodował powstanie wielu wypożyczalni pojazdów na terenie całego kraju. Czy różnią się między sobą? Oczywiście! Podstawową różnicą jest zakres ich działania. Niektóre z nich działają wyłącznie lokalnie w granicach jednego miasta, takiego jak np. Szczecin, w którym posiadają jeden lub kilka swoich punktów. Inne, bardziej rozwinięte wypożyczalnie pojazdów posiadają oferty na terenie całego kraju. Jak działają wypożyczalnie pojazdów? Tego dowiesz się z artykułu poniżej!

 

  1. Wypożyczenie pojazdu w Szczecinie- od czego zacząć?
  2. Niezbędne formalności przy wynajmie pojazdu
  3. Wymagania stawiane przez wypożyczalnie pojazdów
  4. O czym warto pamiętać decydując się na wynajem pojazdu?

 

1. Wypożyczenie pojazdu w Szczecinie – od czego zacząć?

Podejmując decyzję o wynajmie samochodu warto przeanalizować kilka ofert i wybrać tę najkorzystniejszą dla nas. Wypożyczalnia samochodów Szczecin jest jedną z firm, która oferuje szeroki wybór pojazdów oraz elastyczność ofert dla każdego klienta. Pamiętajmy, że kwota najmu samochodu będzie uzależniona przede wszystkim od modelu pojazdu, na który się zdecydujemy. Różnica może również wynikać z lokalizacji samej wypożyczalni. Z innymi kwotami spotkamy się w Warszawie, a jeszcze z innymi w Szczecinie.

Przy rozpoczęciu poszukiwań auta do wynajęcia nie zapomnijmy zwrócić uwagi na wysokość wymaganej kaucji, która może mieć znaczący wpływ na całkowitą kwotę najmu.

2. Niezbędne formalności przy wynajmie pojazdu

Co jest nam potrzebne do wynajęcia samochodu? Przede wszystkim musimy posiadać ważne prawo jazdy oraz dowód tożsamości. Dla niektórych wypożyczalni samochodów ważne jest, aby karta, którą chcemy zapłacić za wynajem była wystawiona na nazwisko osoby, której dane zawarte są w umowie. Wynajmując samochód za granicą, szczególnie w krajach znajdujących się poza Unią Europejską warto upewnić się czy nie jest tam wymagane międzynarodowe prawo jazdy, bez którego wynajem nie będzie możliwy.

 

3. Wymagania stawiane przez wypożyczalnie pojazdów

Każda wypożyczalnia samochodów ma swój własny regulamin, z którym warto się wcześniej zapoznać. Dlaczego? Wypożyczalnia jako właściciel pojazdów, który zarówno je finansuje jak i ponosi za nie pełną odpowiedzialność, zabezpiecza w ten sposób interesy firmy. Niezależnie od tego, czy chcemy wypożyczyć samochód chwilowo jako zastępczy czy na dłużej, możemy się spotkać z takimi obostrzeżaniami jak:

– granice wiekowe: najczęściej dolna granica wieku wynosi 21 lat, zaś górna 70 lat;

– conajmniej roczne doświadczenie za kierownicą;

– wpłata lub blokata kaucji zabezpieczającej na karcie wynajmującego do końca trwania umowy;

– możliwość dokonania opłaty wyłącznie kartą kredytową lub posiadanie zaświadczenia o stałych dochodach.

 

4. O czym warto pamiętać decydując się na wynajem pojazdu?

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać to bardzo dokładne zapoznanie się z umową, którą mamy zamiar podpisać. Szczególną uwagę zwracać się powinno na samo ubezpieczenia pojazdu, czy i na ile jest ono zawarte oraz jakimi kwotami zostaniemy obciążeni w razie jakichkolwiek uszkodzeń pojazdu. Sprawdźmy dokładnie także wszystkie dane pojazdu wpisane w umowę tzn. numer rejestracyjny, numer VIN oraz wszystkie większe i mniejsze jego uszkodzenia. Istotnym punktem jest również sam zwrot samochodu. Przeczytajmy jak wygląda cała procedura, a także gdzie i w jakich godzinach możemy tego dokonać.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version