Bez kategorii

Kupujemy materac – jaki materac wybrać?

Zakup materaca wcale nie jest taki prosty, jak by się mogło wydawać. Najwięcej trudności mają osoby, które nigdy wcześniej nie musiały zmagać się z podobnym wyborem, jak również ci, którzy dawno tego nie robili. Jak w takim razie wybrać coś dla siebie? Jak wybrać materac? Podpowiadamy!

Jakie materace mamy do wyboru?

Wystarczy poświęcić trochę czasu, by dojść do wniosku, że zarówno producenci, jak i dystrybutorzy stanęli na wysokości zadania, a to oznacza, że możemy liczyć na bardzo szeroki wybór materaców. Wśród najpopularniejszych rodzajów można wyróżnić materace piankowe, które charakteryzują się dużą miękkością, a także wygodą w czasie odpoczynku, czy spania. Na tym jednak nie koniec, ponieważ do wyboru mamy również materace lateksowe, materace z końskiego włosia, czy materace kokosowe. Godne wspomnienia są również materace z trawy morskiej, materace bonellowe, czy termoelastyczne.

Którym materacem się ostatecznie zainteresować?

Jak widać wybór materaców mamy całkiem spory. Którym ostatecznie się zainteresować? Po który ze wspomnianych materaców sięgnąć? Każdy, kto oczekiwał jasnej wskazówki, jaki materac wybrać Sweetsen, może się trochę rozczarować, ponieważ nie da się tego stwierdzić. Każdy z nas powinien wybierać materace indywidualnie, zgodnie ze swoimi preferencjami, wagą, czy nawet wymiarami łóżka. Pamiętajmy, że materace dostępne są w różnych twardościach, a odpowiedni wybór będzie zależał od tego, ile dokładnie ważymy.

Osoby ważące mniej niż 60 kg mogą wziąć pod uwagę materace lekkie i w tym przypadku dobrym wyborem mogą okazać się materace piankowe. Jeśli ważymy od 60 kg do 100 kg, to nasza uwaga powinna skupić się na materacach średnio twardych i w tym przypadku godne uwagi są materace zbudowane z pianki T25, czy nawet lateksu. Przy wadze od 100 kg do 120 warto zainteresować się materacami twardymi i w tym przypadku materac z warstwą kokosową może być dla nas dobrym wyborem, a powyżej 120 kg powinniśmy pomyśleć o materacu bardzo twardym, w tym na przykład o materacu z końskiego włosia.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version