Lokalne

„Bild”: od 1 sierpnia obowiązek testów na Covid-19 przy wjeździe do Niemiec

Opublikowano

w dniu

Od 1 sierpnia wszystkie osoby powyżej 6. roku życia wjeżdżające do Niemiec będą musiały okazać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Wyjątki dotyczą osób, które zostały zaszczepione lub wyzdrowiały – pisze w czwartek wieczorem dziennik „Bild”.

Osoby zaszczepione i wyleczone będą jednak musiały wykonać test, jeśli będą powracały z obszarów uznawanych za zagrożone wariantami wirusa. Obowiązek przeprowadzania testów ma dotyczyć wszystkich, niezależnie od tego, czy przyjeżdżają samolotem, pociągiem czy własnym samochodem. Do tej pory dotyczył tylko osób przylatujących do Niemiec.

Rząd federalny pierwotnie planował wprowadzenie obowiązkowych testów dopiero od 11 września. Do tego czasu jednak w większości krajów związkowych zakończą się już wakacje, np. w Hamburgu (4 sierpnia) i Berlinie (6 sierpnia) zakończą się one w najbliższych dniach.

Informacje o możliwym wprowadzeniu zaostrzonych przepisów wjazdowych już od 1 sierpnia, pojawiają się w niemieckich mediach od kilku dni, ale jak dotąd rząd oficjalnie ich nie potwierdził. (PAP)

bml/ kib/

1 Komentarz

 1. tubylec temu

  31 lipca 2021 na 19:41

  Jednak na jednej ze stron lokalnych (o nazwie dwuczłonowej) znalazłem istotną dla mieszkańców S-cia informację, że nadal jednodniowi turyści mogą wjeżdżać do Niemiec bez certyfikatów i testów. Aż dziwne, że nie jest to powtarzane na portalach, chyba że… jest nieprawdą. Ale jeśli jest prawdą, trzeba to rozgłaszać wszędzie. Ciągle mnie dziwi, że na samej granicy nie ma żadnych informacji, a pomyłka w tej materii może kosztować bardzo dużo.

 2. marek temu

  31 lipca 2021 na 10:13

  UWAGA! Nie dotyczy pracowników przygranicznych oraz małego ruchu granicznego

  • tubylec temu

   1 sierpnia 2021 na 17:38

   Otóż to; Redakcjo, skoryguj tekst artykułu!

 3. DPD temu

  30 lipca 2021 na 09:50

  To by się zgadzało, syntezator mowy przewidział ze do 30 kovid ma urlop. A potem wraca do pracy.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version