Lokalne

Policjanci odwiedzili młodzież wypoczywającą nad morzem

Opublikowano

w dniu

Świnoujście, które nazywane jest miastem 44 Wysp jest miejscem licznie odwiedzanym przez zorganizowane grupy kolonistów. W związku z tym, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu podjęli działania pod nazwą „Bezpieczne Wakacje 2021”. W ramach tego przedsięwzięcia w obecności pracownika Państwowej stacji Sanitarno Epidemiologicznej odwiedzono kolonistów w miejscu ich wypoczynku, a w trakcie spotkań przedstawiono im zasady bezpiecznego spędzania czasu nad morzem.

Tematem spotkania były bezpieczne zachowania nad wodą -bezpieczna kąpiel. Młodsi dowiedzieli się, że wchodząc do wody muszą o tym fakcie powiedzieć komu dorosłemu, że na plaży ratownik jest osobą, której poleceń należy słuchać, starsi zaś zostali ostrzeżeni, że wchodzenie do wody w miejscach do tego niewyznaczonych może być tragiczne w skutkach.

Dzieci i młodzież dowiedziała się również, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą, ale również, w jaki sposób unikać zagrożeń- w momencie, kiedy zaczepia je ktoś obcy, jak zabezpieczyć swoje mienie, aby nie stać się ofiarą kradzieży i jakie konsekwencje prawne ponosi młody człowiek w przypadku niewłaściwego zachowania. Pouczono, że plaża jest miejscem publicznym i że zakłócanie w tym miejscu spokoju i porządku publicznego, jak i jej zaśmiecanie jest wykroczeniem.

Poruszono temat handlu ludźmi- zagrożenia, na które szczególnie w sezonie letnim narażona jest młodzież podejmując dorywczą pracę. Najmłodsze dzieci pouczono o tym, jak zachować się w trakcie, gdy dojdzie do ich zagubienia się, m.in. na plaży bądź w sklepie-markecie.

Wychowankom przedstawiono zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, a szczególnie na rowerze oraz na elektrycznej hulajnodze, deskorolce, oraz pieszych, po zamianie przepisów w ruchu drogowym, które weszły w życie z dniem 1 czerwca 2021 roku.

Wciąż aktualny problem to zatrucia narkotykami i tzw. dopalaczami. Podczas spotkania apelowano i ostrzegano, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Zwalczając ten proceder Policja współpracuje z Państwową Powiatową Inspekcją Sanitarną w Świnoujściu. Odbyte prelekcje, kierowane dla młodzieży mówiły o tym, jak szkodliwe dla zdrowia i życia może być zażywanie tego typu środków odurzających. Bardzo ważne jest uświadomienie młodym ludziom, że dopalacze to trucizna i zażywnie ich może wiązać się z poważnym ryzykiem. Apelowano, szczególnie do młodych ludzi, aby nie kupowali substancji niewiadomego pochodzenia.

Policjanci realizując program „Bezpieczne Wakacje 2021” nie tylko kontrolują, ale chętnie spotykają się z dziećmi i młodzieżą, aby przypomnieć im bezpieczne i prawidłowe zachowania w różnych sytuacjach.

W ramach realizowanych spotkań z kolonistami informowano ich o konkursie plastyczno – filmowym promujący bezpieczne przebywanie w wodzie lub nad wodą oraz zdrowy i aktywny tryb życia, organizowany przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, pn. „Artystyczny przeWodnik” przekazując kolonistom ulotki.

Źródło: Policja Świnoujście

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version