Lokalne

OHP Świnoujście z kolejnym projektem międzynarodowym angażującym młodzież

Opublikowano

w dniu

Justyna Szulc (OHP Świnoujście), Marek Kościółek (Stowarzyszenie Teatr Krzyk) oraz Frank Zimmermann (CJD Nord Zinnowitz) tworzą kolejny wspólny projekt z udziałem młodzieży skupionej wokół OHP Świnoujście i CJD Nord Zinnowitz. 

Tym razem angażują 20 młodych osób z Polski i Niemiec, by razem spotkać się w niemieckim Koserow (Uznam) w dniach 22-24 września tego roku. Zaplanowali oni m.in razem wspólnie warsztaty, które będą skierowane na podnoszenie kompetencji miękkich młodych osób wkraczających w życie zawodowe, wspólną integrację przez teatr, pracę zespołową i grupową. Młodzież odwiedzi również Muzeum Historyczno-Techniczne w Peenemünde, park linowy oraz kilka innych ciekawych miejsc związanych z wyspą Uznam po niemieckiej stronie. Uczestnicy projektu mają zapewnione wyżywienie, noclegi, dojazd oraz pracę warsztatową.

Warto dodać, że działania te, mimo, że obejmują młodzież ze Świnoujścia, poszerzają i angażują współpracę z niemieckim podmiotami, to nie budzą zainteresowania władz Świnoujścia, a także nie są przez nie wspierane finansowo. Wszystko jest wynikiem pracy świnoujskiego OHP i pozyskiwanych środków z programów międzynarodowych.

Justyna Szulc, Franka Zimermann i Marek Kościółek planują już kolejne wspólne działania angażujące młodzież ze Świnoujścia i Niemiec w roku 2022.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version