Lokalne

Aktualny raport postępu prac przy budowie tunelu

W ubiegłym tygodniu wbudowano 784., czyli ostatni pierścień obudowy tunelu. Wprowadzono też tarczę maszyny TBM do komory odbiorczej, a następnie z wykorzystaniem instalacji płuczkowej maszyny wypompowano z szybu wodę. Wyczyszczono też tarczę maszyny. A to oznacza, że Wyspiarkę można zacząć demontować, do czego trwają przygotowania. Póki co zdemontowano pompę pośrednią oraz rurociągi instalacji płuczkowej TBM.

Poza tym na wyspie Wolin trwają prace wykończeniowe przy konstrukcji rampy i tunelu wykonywanego metodą stropową.

Wciąż budowana i przebudowywana jest także sieć uzbrojenia terenu oraz infrastruktura drogowa. Kontynuowane są roboty drogowe.

Z kolei na wyspie Uznam, w komorze startowej trwa uszczelnienie ścian szczelinowych oraz płyty dennej. Kontynuowane jest również zbrojenie, szalowanie, betonowanie wsporników stropu pośredniego.

Prowadzone są roboty wykończeniowe konstrukcji rampy oraz jej uszczelnianie.

Trwa prefabrykacja tymczasowej konstrukcji podpierającej, która będzie potrzebna do wykonania drugiego wyjścia ewakuacyjnego.

Kontynuowany jest montaż platformy jezdnej (maszyny TD) w komorze startowej, który umożliwi wykonywanie wsporników w tunelu.

Choć maszyna skończyła już drążyć, a tym samym w zakładzie separacji nie odbywa się oddzielanie płuczki od urobku, w dalszym ciągu odbywa się transport wcześniej wydobytego urobku na wyznaczony tymczasowy plac budowy.

Nieustannie trwa prefabrykacja zbrojenia dla prefabrykatów na konstrukcje wewnętrzne w tunelu TBM, a także wykonywane są prefabrykaty pod płytę jezdną – typ „U” i filigrany oraz płyty sufitowe.

Także po tej stronie Świny kontynuowane są roboty drogowe oraz przebudowa i budowa sieci uzbrojenia terenu oraz infrastruktury drogowej.

Prace prowadzone są też w miejscu powstającego budynku Centrum Obsługi. Trwa zbrojenie oraz szalowanie ław fundamentowych.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version