Lokalne

Hanna Owczaruk i Zuzanna Ziomko blisko medali Mistrzostw Polski

W miniony weekend na malowniczo położonym stadionie lekkoatletycznym im. Ireny Szewińskiej w Karpaczu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików U16. Akademię Lekkoatletyczną Międzyzdroje reprezentowały cztery zawodniczki oraz zawodnik.

Najbliżej pozycji medalowej znalazła się Hanna Owczaruk zajmując fantastyczne 4. miejsce w biegu na 1000m-3:01,87. Hania potwierdziła swoją wysoką formę mimo tego, że tak niewiele zabrakło do brązowego medalu. W przyszłym roku Hania będzie nadal startowała w kategorii U16 i wtedy z większym doświadczeniem będzie walczyć o medale Mistrzostw Polski.

Największą niespodziankę zrobiła Zuzia Ziomko, która w biegu na 300 m zajęła 6. miejsce z fantastycznym rekordem życiowym 41,07. Zuzia w tym roku zrobiła niesamowity progres wyników i w przyszłym roku będzie startować w kategorii U18 na dystansach 200m i 400m. Szymon Kozłowski w biegu na 300m ppł uzyskał czas 43,69 co dało mu 22. miejsce w Polsce oraz nowy rekord życiowy. Szymon tak samo jak Hania w przyszłym roku nadal będzie startował w kategorii U16. W Mistrzostwach wystartowała również sztafeta dziewcząt 4×100 m w składzie (Hanna Owczaruk, Amelia Skupin, Hanna Szymańska oraz Zuzia Ziomko), która pobiła o ponad 1s rekord życiowy zajmując 22. miejsce w Polsce z czasem 52,30. Wyjazd na zawody dofinansowany z Budżetu Gminy Międzyzdroje.

Rafał Błocian

AL Międzyzdroje

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version