Lokalne

Jarosław Rzepa o terminalu kontenerowym w Świnoujściu. Trzeba poinformować Niemców, ale to nasza wewnętrzna sprawa

Opublikowano

w dniu

Poseł Jarosław Rzepa (PSL) zapytany o możliwe problemy w przyszłości odpowiedział, że sytuacja nie jest podobna do tej na pograniczu z Czechami.

– Terminal kontenerowy będzie miał spore oddziaływanie na naszą stronę, na nasz układ komunikacyjny. Uważam, że trzeba ich poinformować (przyp. red Niemców), trzeba z nimi uczciwie rozmawiać o tym jakiego typu to jest inwestycja. Jednak jest to wewnętrzna sprawa Polski – stwierdził Jarosław Rzepa. (…) Nie powinniśmy dać sobie wmówić pewnej narracji. Ja będę bronił tej inwestycji, bo jest ważna dla gospodarki naszego regionu – dodał.

Terminal ma zostać zlokalizowany w Porcie Zewnętrznym, na wschód od falochronu wschodniego Terminalu LNG.

Port i miejsce składowania kontenerów umieszczone zostaną na pirsie. Dostęp od strony lądu przewiduje budowę drogi dojazdowej od projektowanego węzła Łunowo na drodze S3 oraz torów kolejowych. Część ładunków będzie transportowana także żeglugą śródlądową.

Głębokowodny Terminal Kontenerowy przyjmie największe jednostki, jakie mogą wpłynąć na Bałtyk. Umożliwi równoczesną obsługę 2 jednostek o długości 400 metrów i jednej do 200 metrów.

Roczna zdolność przeładunkowa terminalu będzie wynosić dwa miliony TEU.

Posłuchaj Rozmowy Dnia: https://twojeradio.fm/jaroslaw-rzepa-o-terminalu-kontenerowym-w-swinoujsciu-trzeba-poinformowac-niemcow-ale-to-nasza-wewnetrzna-sprawa.html

 

1 Komentarz

  1. mieszkaniec temu

    29 września 2021 na 12:22

    I przy okazji ten pan jest żałosny. Niby wielki poseł z PSL. Ten port dobry dla regionu bo kolesie może jacyś zarobią na spółeczkach al zaszczodzi miastu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version