Turniej koszykówki 3×3 należał do rodziny Cackowskich

W niedzielę 26.09.2021 r., w hali Uznam Arena został rozegrany turniej koszykówki w ramach Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2021. Turniej zorganizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w Świnoujściu odbył się w zyskującej w ostatnim czasie uznanie formule 3×3 (trzech na trzech do jednego kosza).

Do turnieju przystąpiło 5 drużyn, które zostały przypisane do jednej kategorii – OPEN, aczkolwiek w tym gościliśmy 2 drużyny dziewcząt i organizator postanowił o dodatkowej klasyfikacji drużyn kobiecych. Zespoły zagrały w systemie „każdy z każdym” co dało nam 10 ciekawych spotkań. Wszystkie mecze rozegrane zostały według oficjalnych przepisów koszykówki 3×3 co dodatkowo pozwoliło zaprezentować i poznać tę jakże ciekawą formę koszykówki.

Ostatecznie turniej wygrała rodzinna ekipa Airball w składzie: Dawid, Jonatan i Joel Cackowscy wygrywając wszystkie swoje mecze. Na drugim miejscu uplasowała się ekipa Kasztaniaków w składzie: Karol Śliwiński, Tomasz Śniady i Andrzej Sikorski. Ostatnie miejsce na podium zajął rodzinny Team B składający się z Przemysława, Tomasza, Pawła i Kajetana Bujników. Tuż za nimi uplasowały się dziewczęta z  ekipy Żabcie w składzie: Kaja Rusin, Weronika Szulińska i Laura Niewiada. Żabcie zajęły dodatkowo I miejsce w kategorii dziewcząt. Drugie miejsce w tej kategorii oraz piąte w kategorii Open zajęły dziewczyny z drużyny Dinusie, które rozegrały turniej w składzie: Zuzanna Zdunkiewicz, Weronika Kalinowska, Jagoda Nowicka i Oliwia Sokołowska.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału i wyników. Należy też dodać, że wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami a sam przebieg zawodów odbywał się w sportowej, spokojnej i luźnej atmosferze co jest niewątpliwie dodatkową zaletą tej dyscypliny sportu.