Lokalne

Budowa tunelu. Najnowsze zdjęcia i informacje

Opublikowano

w dniu

Na wyspie Wolin w komorze odbiorczej kontynuowane są prace przygotowawcze związane z demontażem maszyny TBM. Trwa czyszczenie tarczy i montaż uchwytów demontażowych. Czyszczona jest też sama komora.

Wciąż prowadzone są roboty wykończeniowe konstrukcji rampy i tunelu wykonywanego metodą stropową. Trwa czyszczenie spodu płyty nośnej obiektu mostowego R11 pod hydrofobizację. Ściana tymczasowa między sekcjami R16 i R17 jest przygotowywana do wycięcia.

W dalszym ciągu trwa budowa dróg i sieci uzbrojenia terenu oraz infrastruktury drogowej.

Z kolei po drugiej stronie Świny na wyspie Uznam trwa uszczelnianie ścian oraz płyty dennej w komorze startowej. Formowana jest też rampa zjazdowa od strony segmentu S11.

Poza tym odbywają się roboty wykończeniowe konstrukcji rampy.

Demontowane są rurociągi płuczkowych w tunelu. W zakładzie konstrukcji stalowych trwa prefabrykacja tymczasowej konstrukcji podpierającej dla drugiego wyjścia ewakuacyjnego. Z wykorzystaniem maszyny TD wklejane są pręty pod wsporniki konstrukcji wewnętrznej w tunelu.

Rozpoczął się demontaż systemu Stacji Separacji Płuczki (z ang. skrót STP). Sam plac przy stacji separacji urobku jest wyrównywany.

W zakładzie prefabrykacji wciąż produkowane są prefabrykaty na konstrukcje wewnętrzne w tunelu – pod płytę jezdną (typ „U”) i filigrany oraz płyty sufitowe. Wykonane już elementy na bieżąco są transportowane na plac składowy.

Trwają roboty fundamentowe pod budynek Centrum Obsługi i Stację Trafo TK3.

Kontynuowane są prace drogowe. W ubiegłym tygodniu zakończono roboty bitumiczne – I etap. Wciąż prowadzona jest także przebudowa i budowa sieci uzbrojenia terenu oraz infrastruktury drogowej.

mat. UM Świnoujście/Sweco

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version