Bez kategorii

W niedzielę ostatnia w tym roku korekta rozkładu jazdy pociągów

Opublikowano

w dniu

W niedzielę, 7 listopada zostanie wprowadzona ostatnia w tym roku korekta rozkładu jazdy pociągów – podróżni w Krakowie skorzystają z nowych przystanków, a na Mazowszu poprawi się oferta połączeń na trasie Warszawa – Radom.

Korekta będzie obowiązywała od 7 listopada do 11 grudnia, kiedy to zacznie obowiązywać nowy kolejowy rozkład jazdy 2021/2022.

Z przekazanych PAP informacji od PKP Polskich Linii Kolejowych wynika, że mieszkańcy Krakowa wyruszą w podroż z nowych przystanków – Kraków Swoszowice i Kraków Złocień. Powrócą pociągi na trasie Kraków Bonarka – Bielsko-Biała. Przed korektą rozkładu, na tej trasie, ze względu na szeroki zakres robót, podróże zapewniała zastępcza komunikacja autobusowa.

PKP PLK informuje, że efekty przebudowy trasy z Warszawy do Radomia już pozwalają na lepsze podróże, gdyż od sierpnia pociągi jeżdżą na całej trasie po dwóch torach. Dzięki temu możliwe jest uruchamianie większej liczby połączeń dalekobieżnych najkrótszą trasą przez Radom.

Zarządca infrastruktury zaznacza, że dzięki modernizacji, po wejściu w życie ostatniej tegorocznej korekty rozkładu, składy IC San relacji Warszawa – Przemyśl – Warszawa i TLK Nida relacji Warszawa – Kielce – Warszawa pojadą w obu kierunkach przez Warszawę Służewiec, Piaseczno i Warkę. Czas przejazdu pociągu San z Warszawy Wschodniej do Przemyśla Głównego będzie o 39 minut krótszy.

Szczegółowe informacje na temat aktualnego rozkładu jazdy pociągów są dostępne na stacjach i przystankach, w internecie na portalpasazera.pl, rozklad-pkp.pl oraz w aplikacjach mobilnych Portal Pasażera i Rozkład-PKP.

Również poszczególni przewoźnicy publikują rozkład jazdy na stronach internetowych. Odjazdy i przyjazdy pociągów są wyświetlane także na tablicach oraz infokioskach na stacjach.

Z informacji przekazanych PAP przez PKP Intercity wynika, że przewoźnik wprowadzi dodatkowe połączenie Poznania z Warszawą. Pociąg EIC Lech zapewni też możliwość porannego dojazdu z Poznania do Warszawy oraz popołudniowego powrotu ze stolicy.

Przez trwające prace na linii nr 2, kursujące z i do Terespola pociągi IC Niemcewicz i IC Starzyński będą mieć od 29 listopada skróconą relację do trasy Warszawa – Łuków – Warszawa. Dojazd do stacji Międzyrzec Podlaski, Biała Podlaska, Chotyłów, Małaszewicze, Terespol zapewnią autobusy komunikacji zastępczej.

Z kolei, ze względu na toczące się prace na Łódzkim Węźle Kolejowym i prowadzone w nocy prace na linii nr 14, pociąg IC Karkonosze będzie kursować zmienioną trasą na odcinku Łódź – Wrocław. Z Łodzi Fabrycznej do Wrocławia pociąg pojedzie przez Piotrków Trybunalski, Radomsko, Częstochowę, Lubliniec, Opole i Brzeg. Zaś w kierunku Łodzi trasa od Opola będzie przebiegać przez Gliwice, Zabrze, Chorzów Batory, Katowice, Zawiercie, Częstochowę i dalej do Łodzi Fabrycznej. (PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version