Lokalne

Poczta Polska zamontuje co najmniej 750 automatów paczkowych pod marką Pocztex

W I poł. 2022 zamontujemy co najmniej 750 automatów paczkowych pod marką Pocztex – poinformowała w poniedziałek Poczta Polska. Wskazano, że strategicznym partnerem spółki jest Jeronimo Martins Polska – właściciel sieci sklepów Biedronka.

Jak napisano, oferta Poczty Polskiej zostanie uproszczona i docelowo składać się będzie wyłącznie z dwóch produktów: paczki powszechnej i przesyłki kurierskiej Pocztex.

„Modyfikujemy portfolio produktowe i jednocześnie podnosimy standardy obsługi, wdrażamy dedykowane funkcjonalności. Właśnie podpisaliśmy umowę na dostawę automatów paczkowych, aby w 2022 roku udostępnić klientom sieć obejmującą 2 tys. szt. takich urządzeń” – powiedział cytowany w komunikacie prezes Poczty Polskiej Tomasz Zdzikot. Wskazał, że co najmniej 750 automatów zostanie zamontowanych w sklepach sieci Biedronka. „W perspektywie kolejnych kliku lat spółka chce przeznaczyć ok. 300 mln w rozwój własnej sieci automatów” – dodał.

W ramach nowej usługi – jak napisano – klient będzie mógł wybrać jeden z trzech wariantów odbioru przesyłki: Pocztex Kurier (doręczenia przez kuriera pod wskazany adres); Pocztex Punkt(dostawa do największej sieci punktów odbioru); Pocztex Automat (dostawa do automatów paczkowych).

Wskazano, że w ramach oferty Pocztex, wprowadzonych zostaje pięć formatów przesyłek (S, M, L, XL, 2XL), od których uzależniona ma być opłata pocztowa.

Poinformowano też, że urządzenia Pocztex Automat będą wyposażone w ekran dotykowy oraz terminal płatniczy umożliwiający płatność kartą płatniczą lub BLIK-iem przy nadawaniu przesyłek lub odbiorze przesyłek pobraniowych. Przewidziano również udogodnienia dedykowane klientom o szczególnych potrzebach, takie jak specjalna klawiatura dla osób niewidomych i niedowidzących a także obsługa głosowa.

Wskazano, że równolegle z uruchomieniem automatów Poczta Polska planuje uruchomienie aplikacji mobilnej, zapewniającej m.in. funkcjonalności nadawania przesyłek Pocztex, ich śledzenia oraz odbioru z automatów paczkowych. Wytwórcą oprogramowania – jak napisano – będzie spółka Poczta Polska Usługi Cyfrowe. „Poczta zawarła już umowę na wdrożenie kompleksowego rozwiązania informatycznego, obejmującego oprócz aplikacji mobilnej na smartfony dostęp do dedykowanego Panelu Klienta dla osób korzystających z komputerów” – czytamy.

Zaznaczono, że strategicznym partnerem Poczty w zakresie lokalizacji automatów paczkowych jest Jeronimo Martins Polska S.A. – właściciel sieci sklepów Biedronka. (PAP)

autor: Ewa Wesołowska

2 Comments

  1. Awizo temu

    15 listopada 2021 na 23:12

    Oteierasz skrytkę a tam awizo.

  2. d3vth_0001 #youredead temu

    15 listopada 2021 na 22:30

    Jak najdalej od tych konfidentów, którzy handlują danymi naszymi osobowymi.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version