Lokalne

W urzędzie o niskoemisyjności i przemianach energetycznych

We wtorek 9 listopada w Urzędzie Miasta Świnoujście odbyło się robocze spotkanie uczestników Projektu INT190 „Modelowy region energii odnawialnych wysp Uznam i Wolin” – MoRE. Miasto Świnoujście jest partnerem tego projektu.

Projekt zakłada stworzenie wizji rozwoju dla obszaru wysp w duchu „zielonej transformacji”, obszaru podążającego w kierunku niskoemisyjności, wysokiej świadomości energetycznej oraz obszaru pełniącego rolę prekursora przemian energetycznych.

W spotkaniu uczestniczyli: Zastępca Prezydenta Miasta Świnoujście, Burmistrz Międzyzdrojów, przedstawiciel Wolina, przedstawiciel ZUT, dyrektor RBGPWZ w Szczecinie. Na spotkaniu zaprezentowano osiągnięte rezultaty prac oraz przedstawiono główne wyzwania jakie czekają uczestników do końca trwania projektu. Przestawiona została również propozycja formuły zamknięcia projektu w postacie wspólnej deklaracji dążenia do założonych celów.

Info: WRG UM Świnoujście

2 Comments

 1. Leszcz temu

  17 listopada 2021 na 16:00

  Głównym celem lokalnych samorządów i ekologów powinno być wprowadzenie przepisów uniemożliwiających budowę turbin wiatrowych na terenie gmin i powiatów . Są one bardzo uciążliwe i szkodliwe dla środowiska naturalnego. Na morzu pod Dziwnowem niech sobie stawiają, ale w rejonie Świnoujścia powinien być zakaz stawiania tych maszyn. Zabijają one tysiące ptaków różnych gatunków, utrudniają rybołówstwo, żeglugę i generują hałas o szerokim spektrum i wysokiej amplitudzie, co prowadzi do chorób wśród ludzi. Polecam do przeczytania w internecie: Niemcy mają problem z wiatrakami.

 2. ∜∞ temu

  16 listopada 2021 na 08:40

  Dlaczego o takiej tematyce debatują osoby niekompetentne, nie mająca pojęcia o tematyce, której się zajmują i powielają lewackie bzdury?
  ⚊Komu służycie?
  Wygląda mi to na sabotaż.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version