Lokalne

Wojtek Wenta patronem ścianki wspinaczkowej

Wojtek Wenta „Rekin” został oficjalnie patronem ścianki wspinaczkowej w Uznam Arenie. Pamiątkową tablicę odsłoniła jego córka Weronika. W ten sposób przyjaciele i znajomi oddali hołd temu niezwykłemu człowiekowi.

Wychowywał się i dorastał w Świnoujściu. Jego wielką pasją była wspinaczka górska. Przeszedł około 200 dróg wspinaczkowych. Jest współautorem 13 nowych dróg i wariantów w Tatrach Wysokich. Niektóre z nich, jak „Pachniesz Brzoskwinią” na Kopie Spadowej czy „Zemsta Wacława” na Mnichu należą dziś do najbardziej uczęszczanych dróg wspinaczkowych w rejonie Morskiego Oka.

W środowisku wspinaczy „Rekin” dla wielu był nie tylko przyjacielem, ale także wzorem – mówi Arkadiusz Maliński ze Stowarzyszenia Wspinaczkowego „Strong Fingers” w Świnoujściu, którego członkowie byli inicjatorami nadania ściance imienia Wojtka Wenty. – Był bardzo szanowany i ceniony, miał niezwykłą charyzmę, a przede wszystkim dużo pozytywnej energii i optymizmu, którymi obdarzał innych.

Przez pięć lat walczył z nowotworem szpiku kostnego. Zmarł w 2013 roku. Miał 42 lata. Jest pochowany na cmentarzu komunalnym w Świnoujściu.

W uroczystości w Uznam Arenie udział wzięli rodzina, przyjaciele, znajomi, partnerzy wspinaczkowi Rekina oraz Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz, który objął honorowym patronatem uroczystość i Zastępca Prezydenta Barbara Michalska.

BIK UM Świnoujście

Fot. Strong Fingers Świnoujście

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version