Lokalne

Znaki drogowe poinformują czy tunel jest przejezdny

Opublikowano

w dniu

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział Szczecin poinformowała, że na drodze S6 Goleniów – Koszalin powstały elementy systemu zarządzania ruchem — kamery, stacje pogodowe, znaki zmiennej treści, oznakowanie pryzmatyczne.

Radny Stanisław Bartkowiak za wczasu przypomniał prezydentowi, aby identyczne znaki informowały o sytuacji w tunelu. Napisał w tej sprawie interpelację.

– Zwracam się do Pana Prezydenta z interpelacją o zwrócenie się do GDDKiA Oddział Szczecin aby uwzględniła, przy rozważaniu budowy podobnych systemów zarządzania ruchem na drogach A6 oraz S3, informacji dotyczące przejezdności tunelu w Świnoujściu, która powinna funkcjonować po jego oddaniu do użytku – napisał.

Radny uważa, że pierwsze informacje powinny być  już w rejonach węzłów Kijewo i Klucz, co w przypadku czasowego zamknięcia tunelu, pozwoli na podjęcie decyzji użytkownikom dróg, czy jechać na parking buforowy w Świnoujściu — Warszowie czy tez skorzystać z ograniczonej przeprawy promowej albo z przejazdu przez Niemcy a nawet rezygnacji z podróży do Świnoujścia.

– Miasto opracowuje program funkcjonalno — użytkowy dla systemu zarządzania ruchem na drogach miejskich, który będzie skoordynowany z budowanym systemem w tunelu, a także prowadzi rozmowy z GDDKiA w celu skoordynowania z systemem na drodze S3 – informuje Barbara Michalska, zastępca prezydenta Świnoujścia.

Koncepcja systemu zarządzania ruchem opracowana dla Świnoujścia sugeruje umieszczenie znaków zmiennej treści również na obwodnicy Szczecina i drodze S3, które informować będą o aktualnej sytuacji ruchowej w tunelu w Świnoujściu.

Foto: UM w Świnoujściu

1 Komentarz

  1. Potomac. temu

    21 listopada 2021 na 19:48

    Dodatkowo proponuje aby miasto ustawiło na przejściach Ahlbeck oraz Gartz – znaki o zmiennej tresci w jezyku Niemieckim i Angielskim o tym co sie dzieje na trasie do tunelu oraz drogach prowadzacych do tunelu + plus info o dostepnych miejscach parkingowych zsynchronizowana w przyszlosci z miejskim ITS.Jezeli miasto potrafi wspolpracowac z Niemcami i ich sluzbami drogowymi i sa w stanie udostepnic takie dane telemetryczne to takie znaki o zmiennej tresci moga pojawic sie rownie na zjazdach A 20 w kierunku na Swinoujscie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version