Lokalne

Świąteczne paczki trafiły do potrzebujących

Opublikowano

w dniu

Nie było tradycyjnej wigilii, ale świąteczne paczki są już w domach najbardziej potrzebujących wsparcia mieszkańców Świnoujścia. Trafiły do nich owoce, słodycze i żywność.

– W tych trudnych czasach, kiedy sytuacja epidemiologiczna ogranicza kontakty z bliskimi, powinniśmy jeszcze mocniej wspierać się nawzajem – mówi Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. – Dlatego bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w pomoc najbardziej potrzebującym.

Świąteczne wsparcie dla potrzebujących i samotnych władze Świnoujścia organizują już po raz dwunasty. Paczki zostały rozwiezione przez pracowników MOPR przy wsparciu firmy Gospodnik. Tradycyjnie inicjatywę wsparli również świnoujscy restauratorzy oraz firma HK Scan Poland Sp. z o.o., a także wolontariusze z Fundacji Speak Up, Świnoujskiego Klubu Karate Kyokushin i harcerze ZHP.

Świąteczną akcję dwanaście lat temu zapoczątkowali ówczesny radny Paweł Sujka i Robert Miecznik. Co roku udaje się zaangażować do jej wsparcia lokalnych przedsiębiorców. W tym roku włączyli się również restauratorzy, którzy działalność prowadzą w okolicy wejścia na plażę przy ul. Powstańców Śląskich (przy głównym stanowisku ratowników). Dzięki temu w niedzielę, 19 grudnia w godz. 13.00-17.00 osoby potrzebujące będą mogły skorzystać z poczęstunku w takich lokalach, jak Kebab House, Del Mar, Bałtycka Rybka, Bulwar Cafe oraz Food Point.

Źródło: UM Świnoujście

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version