Bez kategorii

Zdrowe libido – od czego zależy jego poziom?

Obniżone libido u kobiet ma wiele przyczyn i objawia się zmniejszoną liczbą stosunków seksualnych. Bardzo często ma wpływ na relację między partnerami i jest jednym z częstszych powodów konfliktów. Co zrobić, by w krótkim czasie uporać się z tym problemem? Jakie suplementy stosować, by odczuć szybką poprawę?

Dlaczego nasze libido spada?

Obniżone libido ma bardzo często przyczyny psychologiczne. Pojawia się w sytuacji, gdy zmagamy się z problemami emocjonalnymi. Nie bez znaczenia są różnego rodzaju trudności w związku, z jakimi przychodzi się nam mierzyć. Bardzo często przyczyną są jednak zaburzenia hormonalne, które mogą pojawić się jako efekt uboczny stosowania leków lub poważnych chorób. Niezwykle istotny jest też nasz styl życia i sposób odżywiania.

Zaburzenia libido są częstą przypadłością szczególnie u kobiet, ale dotykają także mężczyzn. Badania jednoznacznie pokazują, że blisko 40% pań w naszym kraju okresowo zmaga się z brakiem chęci do współżycia. Czasami niewielkie zmiany w diecie i zwiększenie aktywności fizycznej sprawiają, że problem zaczyna znikać. Co zrobić jednak w sytuacji, gdy takie zmiany nie przynoszą pożądanego skutku?

Stosowanie suplementów na libido

Jednym z popularnych sposobów na walkę z obniżoną sprawnością seksualną są popularne leki na libido dla kobiet, które kupić można bez recepty w każdej aptece. Przeważnie bazują one na naturalnych składnikach, które mają wpływać na jakość stosunku i powinny poprawiać libido już po kilku dniach stosowania. Ze względu na naturalny skład nie powodują one skutków ubocznych, ale wbrew temu, co piszą na opakowaniach, nie zapewniają efektów po pierwszej kapsułce.

Jednym z głównych składników preparatów na libido dla kobiet i mężczyzn jest l-arginina, która jest prekursorem tlenku azotu i wpływa na zwiększenie napływu krwi do miejsc intymnych, co przyczynia się do większej ochoty na seks. Na podobnej zasadzie działa ekstrakt z żeń-szenia. W suplementach na libido bardzo często spotkać można również korzeń macy, który poprawia erekcję u mężczyzn, działa też korzystnie na regulację cyklu miesiączkowego.

Wszystkie te składniki połączone ze sobą i w odpowiednich proporcjach są w stanie wpłynąć na znaczną poprawę życia seksualnego kobiet i mężczyzn. Niezależnie od przyczyn naszych zaburzeń powinniśmy sprawdzić na sobie ich działanie, by w razie niepowodzenia udać się do lekarza specjalisty.

Zdrowa dieta i wysiłek fizyczny mogą sporo zmienić

Wielu osobom trudno uwierzyć, że niewłaściwa dieta, stosowanie używek czy siedzący tryb życia mogą spowodować, że seks przestanie sprawiać nam przyjemność. Fakty są jednak nieubłagane. Organizm pozbawiony odpowiedniej ilości witamin i minerałów płata nam różne figle, również w sferze seksualnej. To właśnie dlatego tak istotne jest właściwe odżywianie. Unikanie potraw tłustych i ciężkostrawnych czy spożywanie dużej ilości owoców i warzyw może sprawić, że problemy z libido odejdą w zapomnienie.

Problemy z libido – kiedy udać się do lekarza

Pomimo tego, że zdecydowana większość problemów z popędem seksualnym powstaje w sferze psychicznej i bardzo często wynika z niewłaściwego stylu życia, to czasami naturalne metody nie pomagają, a jedyną formą pomocy jest wizyta u lekarza. Niestety, ale problemy z libido mogą być objawem wielu chorób. Do najpopularniejszych przyczyn zdrowotnych obniżonego libido zaliczamy:

  • problemy z tarczycą,
  • choroba wieńcowa,
  • zespół Cushinga.

W przypadku podejrzenia którejś z powyższych chorób warto skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu, który zleci odpowiednie badania.

1 Komentarz

  1. qaz temu

    22 grudnia 2021 na 23:08

    Kiedyś na libido u żony pomagała roksa. Teraz pis dzielcy nawet to zlikwidowali.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version