Lokalne

PKP Intercity wzmacnia pociągi w okresie okołoświątecznym

Opublikowano

w dniu

Okolice Wielkanocy wiążą się ze zwiększonym zainteresowaniem podróżami po kraju. PKP Intercity obserwuje już rosnącą frekwencję w pociągach. Aby zapewnić sprawne
i bezpieczne przejazdy, pociągi cieszące się największym zainteresowaniem będą w miarę możliwości wzmacniane dodatkowymi wagonami. W tej chwili PKP Intercity ma zaplanowane już wydłużenie w okresie okołoświątecznym ponad 200 pociągów.

Przewoźnik zaplanował już wzmocnienie 216 pociągów dodatkowymi ponad 380 wagonami, które będą jeździć na popularnych trasach w okresie 14-19 kwietnia. Przed świętami dodatkowe wagony pojawią się w składach wyruszających m.in. z Warszawy, Krakowa, Trójmiasta, Wrocławia, Katowic, Szczecina, Lublina czy Przemyśla, które pojadą do innych dużych miast lub popularnych ośrodków turystycznych, jak np. Kołobrzeg czy Świnoujście.

Na podstawie prowadzonych na bieżąco analiz frekwencji, PKP Intercity będzie w miarę możliwości wzmacniać kolejne pociągi dodatkowymi wagonami, gdy zaobserwuje zwiększone zainteresowanie danym połączeniem i tam, gdzie będzie to możliwe.

Jednocześnie 8 pociągów zamiast w niedzielę 17 kwietnia pojedzie w poniedziałek 18 kwietnia, aby ułatwić poświąteczne powroty. Zmiana dotyczy składów:

  • TLK 611152 Krasiński rel. Wrocław Główny – Warszawa Wschodnia;
  • TLK 16152 Krasiński rel. Warszawa Wschodnia – Wrocław Główny;
  • IC 81152 Parsęta rel. Kołobrzeg – Łódź Fabryczna;
  • TLK 81150 Słupia rel. Kołobrzeg – Warszawa Wschodnia;
  • IC 5450 Klimczok rel. Gdynia Główna – Katowice;
  • IC 86104 Swarożyc rel. Szczecin Główny – Wrocław Główny;
  • IC 1102 Kraszewski rel. Warszawa Wschodnia – Terespol;
  • IC 1112 Kraszewski rel. Terespol – Warszawa Wschodnia.

PKP Intercity obserwuje rosnące zainteresowanie podróżami do Kołobrzegu, dlatego w piątek 15 kwietnia pociąg EIP 3840, wyjeżdżający z Krakowa Głównego o 11:45 i standardowo kursujący przez Warszawę do Gdyni, pojedzie w wydłużonej relacji do Kołobrzegu. Na miejsce dotrze planowo o 20:08.

O czym warto pamiętać planując podróż z PKP Intercity

Podróżując w okresie świątecznym pamiętajmy o podstawowych zasadach, które ułatwią podróż i pozwolą się nią cieszyć.

Warto wcześniej planować podróż i zakup biletów, nie zostawiając tego na ostatnią chwilę. Jeśli jednak nasze plany zmienią się, wymiana lub zwrot biletu nie jest problemem. Wyruszając w podróż, wskazane jest, by być na dworcu wcześniej – szczególnie jeśli nie znamy dobrze jego topografii. Docierając na dworzec wcześniej i zwracając uwagę na komunikaty głosowe, zawsze będziemy mieli odpowiedni zapas czasu.

Jeśli nie możemy kupić biletu wcześniej, warto sprawdzić mniej popularne połączenia –
w pociągach ekspresowych kategorii EIC oraz EIP bilety sprzedawane są w ramach oferty Promo, która pozwala na kupno tańszych biletów pasażerom elastycznie planującym podróże.

Obecnie w składach PKP Intercity nie ma już obowiązku zasłaniania ust i nosa, natomiast warto pamiętać o zasadach odpowiedzialnego podróżowania transportem publicznym – jeśli nie czujemy się dobrze oraz podejrzewamy chorobę i jest to możliwe – przełóżmy podróż.

Podczas jazdy, wsiadania czy wysiadania z pociągu, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Wskakiwanie i wyskakiwanie z ruszającego, a nawet stojącego pociągu jest skrajnie niebezpieczne. Tak samo jak próba otwarcia drzwi poza planowymi zatrzymaniami składu.

Podróżując w okresie okołoświątecznym, możemy spotkać ukraińskich uchodźców wojennych. Empatia i chęć pomocy na pewno zostaną docenione. Od 1 kwietnia br. zmieniły się zasady podróżowania pociągami przewoźnika dla obywateli Ukrainy. Obecnie z bezpłatnych przejazdów pociągami PKP Intercity mogą korzystać: dzieci i młodzież do lat 18, kobiety, mężczyźni powyżej 60 roku życia oraz mężczyźni w wieku 18-60 lat, którzy są osobami
z niepełnosprawnością. Odpowiednie dokumenty muszą poświadczyć przekroczenie granicy po 24 lutego br. Obecne zasady obowiązują do 30 kwietnia br.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version