Lokalne

W Wolinie mieszkańcy wytańczyli rekord!

Opublikowano

w dniu

Polacy najlepiej tańczą poloneza! Ponad 530 par jednocześnie zatańczyło poloneza na wolińskich błoniach. W ten sposób mieszkańcy Wolina uczcili rocznicę Konstytucji 3 Maja. Pomysł na bicie rekordu narodził się spontanicznie i nie do końca wierzono, że uda się zaangażować ponad 1000 mieszkańców Wolina. Udało się!

W Wolinie (woj. zachodniopomorskie) we wtorek pobito rekord w jednoczesnym tańczeniu poloneza. Na błoniach położonych nad cieśniną Dziwną udało się to ponad 530 parom.

– Pomysł narodził się w wolińskiej bibliotece. Chcieliśmy pobić rekord. Padło na poloneza – mówi Agnieszka Peplińska – Kot, dyrektor wolińskiej biblioteki.

Bicie rekordu miało rozpoczął się o godzinie 13.30, jednak przesunięto je o kilkanaście minut, bo zabrakło kilkudziesięciu par. Na apel organizatorów, mieszkańcy ruszyli z pomocą w ratowaniu rekordu.

Dotychczasowy rekord należał do mieszkańców Słupcy (woj. wielkopolskie). Tam w 2018 roku poloneza zatańczyły 294 pary. Od wtorku ten rekord należy do mieszkańców Wolina.

2 Comments

  1. Mieszkaniec temu

    5 maja 2022 na 17:35

    Ja ani razu nie tańczyłem w życiu poloneza. Nie byłem bowiem na własnej studniówce w roku 2008, w L.O. im. Mieszka I. Nie poszedłem na nią jako jedyny z klasy i jako jeden z nielicznych z rocznika 2008. Uciekałem nawet z prób poloneza przed studniówką.

  2. Alina temu

    3 maja 2022 na 19:56

    Brawo! Wielkie gratulacje dla Was

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version