Lokalne

Grupa Morska: Zniszczone nagrobki i brak odszkodowań dla mieszkańców

Bulwersujące informacje trafiły do nas bezpośrednio od zrozpaczonych mieszkańców. Zniszczone przez wichury nagrobki pozostają bez naprawy już od lutego, a mieszkańcom odmawia się odszkodowania i pomocy.

Chodzi konkretnie o 6 przypadków zniszczonych nagrobków. 3 dotyczącą cmentarza komunalnego przy ul. Karsiborskiej, a pozostałe 3 cmentarza na osiedlu Przytór-Łunowo. Wiele miesięcy zajęło rozpatrywanie wniosków o wycenę i naprawę zniszczonych przez żywioł nagrobków. Niedawno mieszkańcy otrzymali decyzje odmowne. Powód? Aktualne polisy ubezpieczeniowe nie uwzględniają tego typu zdarzeń.

Niezrozumiałe jest dla nas, jak można zawierać i co gorsza, przedłużać tak niekorzystne polisy ubezpieczeniowe. Oczywiste jest, że zmienia się klimat i wichur i gwałtownych wiatrów znacząco przybywa. Należy w trybie pilnym uwzględnić to w zakresie ubezpieczeń na terenach cmentarzy komunalnych w Świnoujściu. Nie może też być tak, że odmawia się mieszkańcom pomocy i naprawy, choć w kilku innych przypadkach decyzje były pozytywne. Karygodne jest, że mieszkańcy w tej sprawie są odsyłani do brokera ubezpieczeniowego, choć w sprawie nie stanowią strony.

Sprawa jest bulwersująca, dlatego wystosowaliśmy interpelację do Prezydenta. Należy sprawę pilnie rozwiązać, począwszy od naprawy nagrobków.” – czytamy na profilu Facebook Grupy Morskiej

Grupa Morska

3 Comments

 1. @┌∩┐(◕_◕)┌∩┐ temu

  14 maja 2022 na 15:59

  Proponuję wypić szklankę zimnej wody. Z NFZ-tu przepisuję lewatywę.

 2. ┌∩┐(◕_◕)┌∩┐ temu

  13 maja 2022 na 18:56

  Jak nie chcą płacić odszkodowań, to złapać za mordę i trzymać tak długo, aż zmienią zdanie.

 3. Swojak temu

  13 maja 2022 na 15:05

  Nie wyrażam zgody na płacenie z moich podatków cwaniakom za szkody wynikłe z powodu klęski żywiołowej. Niech sami się ubezpieczają.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version